Nagranie całej nocy,ile to GB?

(Kubal Pl) #1

Siemka.

Chciałbym kamerką internetową nagrać całą noc,i tu mam pytanie,na dysku mam wolne jeszcze 97,5 GB i czy starczy miejsca? :?:

I jeszcze jedno pytanie,jak podączam kamerke do przedłużacza USB to wszystkie programy wykrywają kamerke ale jest biały albo czarny obraz,czy ktoś wie dlaczego,wszystko dobrze podłączone,sprawdzałem w każdym porcie USB? :?:

Z góry dzięki :wink:

(pawcio1212) #2

zależy w jakiej jakości nagrywany będzie film

(Artur4life) #3

Jeśli nagrywasz jakąś zwykłą kamerką internetową to na pewno wystarczy miejsca, jakość bedzie słaba.

Odnośnie przedłużacza usb też miałem z tym problemy, przypuszczam że kwestia napięcia.

(system) #4

Zapisuj film od razu skompresowany jakimś kodekiem, bo potem się nie pozbierasz z nieskompresowanym avi :wink:

(Bartosz Hendler) #5

Co do nocy... obraz statyczny, gdzie niewiele się rusza lepiej się kompresuje, więc te niespełna 100GB na pewno wystarczy... Tylko pamiętaj leż spokojnie :)... z tym przedłużaczem... może mieć za dużą stratę, podłącz do huba, który ma osobne zasilanie, powinno pomóc.

(pstrowsky) #6

Może kabelek walnięty? Jak podłączasz bez przedłużacza to jest ok? Co do długości przewodu USB przyjmuje się, że max 5m ale zdania w tej kwestii są podzielone http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic295126.html :wink: