Nagranie całej nocy,ile to GB?

Siemka.

Chciałbym kamerką internetową nagrać całą noc,i tu mam pytanie,na dysku mam wolne jeszcze 97,5 GB i czy starczy miejsca? :?:

I jeszcze jedno pytanie,jak podączam kamerke do przedłużacza USB to wszystkie programy wykrywają kamerke ale jest biały albo czarny obraz,czy ktoś wie dlaczego,wszystko dobrze podłączone,sprawdzałem w każdym porcie USB? :?:

Z góry dzięki :wink:

zależy w jakiej jakości nagrywany będzie film

Jeśli nagrywasz jakąś zwykłą kamerką internetową to na pewno wystarczy miejsca, jakość bedzie słaba.

Odnośnie przedłużacza usb też miałem z tym problemy, przypuszczam że kwestia napięcia.

Zapisuj film od razu skompresowany jakimś kodekiem, bo potem się nie pozbierasz z nieskompresowanym avi :wink:

Co do nocy… obraz statyczny, gdzie niewiele się rusza lepiej się kompresuje, więc te niespełna 100GB na pewno wystarczy… Tylko pamiętaj leż spokojnie :)… z tym przedłużaczem… może mieć za dużą stratę, podłącz do huba, który ma osobne zasilanie, powinno pomóc.

Może kabelek walnięty? Jak podłączasz bez przedłużacza to jest ok? Co do długości przewodu USB przyjmuje się, że max 5m ale zdania w tej kwestii są podzielone http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic295126.html :wink: