Nagranie Muzyki W Formacie DTS


(Philips Piotr) #1

Witam, posiadam parę pliczków z muzyką zapisaną w DTS w formie plików .wav i mam problem z ich nagraniem by odtwarzacz mi je odczytał, jak na razie tak robiłem:

  • Wrzuciłem luzem pliki wav na płytę - efekt nie czyta

  • Zmieniłem .wav na .dts - efekt nie czyta

  • Nagranie jako audio CD z plików .wav - efekt szumy w głośnikach

Próbuję to nagrać na płytę DVD, CD w domu nie posiadam oraz czy by się dało wrzucić np. kilka albumów w DTS na jedną płytę DVD. Na czym odtwarzam, ano na tym:

Odtwarzacz: Sony DVP-NS78H

Amplituner: Sony STR-DG510

Bardzo proszę o pomoc bo nie mam zamiaru więcej płytek marnować a w kolekcji mam sporo takiej muzyki.

ps. Jedno co mi się jak na razie udało to nagranie takiej muzyki jak mam obraz takiej płyty, z pojedynczymi plikami się cały czas męczę.


(Ixpek) #2

Siemka , bawiłem się w takie konwertowanie formatów, też miałem wiele z tym problemów, jak chcesz mieć to nagrane w formacie dts to trzeba to przygotować odpowiednim programem, z tego co rozumie te pliki wav mają dźwięk 5.1, jeśli tak to można utworzyć płytę dvd-video jak z filmem tworzy się menu do wyboru piosenek, te wavki muszą być konwertowane bo tak to żaden odtwarzacz dvd tego nie odczyta.


(Philips Piotr) #3

Te pliki wav mają już dźwięk 5.1 DTS, dzięki za info pójdę tym tropem.

ps. jaki byś polecił do tego program.


(Ixpek) #4

Ja używałem płatnego programu Audio DVD Creator 1.9....

Tak szczerze to większość miałem wawki 2.0 i je przerabiałem tym programem, nie wiem do końca jak to jest z przerabianiem takich dtesów, najlepiej jakby zostawić w oryginale ten dźwięk a go nie przerabiać, wtedy będzie najlepszy, jeśli chodzi o kompa to są programy do odtwarzania takich plików ale z odtwarzaczami to róznie bywa.