Nagranie Muzyki W Formacie DTS

Witam, posiadam parę pliczków z muzyką zapisaną w DTS w formie plików .wav i mam problem z ich nagraniem by odtwarzacz mi je odczytał, jak na razie tak robiłem:

  • Wrzuciłem luzem pliki wav na płytę - efekt nie czyta

  • Zmieniłem .wav na .dts - efekt nie czyta

  • Nagranie jako audio CD z plików .wav - efekt szumy w głośnikach

Próbuję to nagrać na płytę DVD, CD w domu nie posiadam oraz czy by się dało wrzucić np. kilka albumów w DTS na jedną płytę DVD. Na czym odtwarzam, ano na tym:

Odtwarzacz: Sony DVP-NS78H

Amplituner: Sony STR-DG510

Bardzo proszę o pomoc bo nie mam zamiaru więcej płytek marnować a w kolekcji mam sporo takiej muzyki.

ps. Jedno co mi się jak na razie udało to nagranie takiej muzyki jak mam obraz takiej płyty, z pojedynczymi plikami się cały czas męczę.

Siemka , bawiłem się w takie konwertowanie formatów, też miałem wiele z tym problemów, jak chcesz mieć to nagrane w formacie dts to trzeba to przygotować odpowiednim programem, z tego co rozumie te pliki wav mają dźwięk 5.1, jeśli tak to można utworzyć płytę dvd-video jak z filmem tworzy się menu do wyboru piosenek, te wavki muszą być konwertowane bo tak to żaden odtwarzacz dvd tego nie odczyta.

Te pliki wav mają już dźwięk 5.1 DTS, dzięki za info pójdę tym tropem.

ps. jaki byś polecił do tego program.

Ja używałem płatnego programu Audio DVD Creator 1.9…

Tak szczerze to większość miałem wawki 2.0 i je przerabiałem tym programem, nie wiem do końca jak to jest z przerabianiem takich dtesów, najlepiej jakby zostawić w oryginale ten dźwięk a go nie przerabiać, wtedy będzie najlepszy, jeśli chodzi o kompa to są programy do odtwarzania takich plików ale z odtwarzaczami to róznie bywa.