Nagranie płyty usunęło ważne zdjęcia

Witam serdecznie. Krótko przedstawię sprawę.

Otóż chciałem dograć na cd-rkę katalog, który ważył ponad 40 MB ze zdjęciami programem nero. Gdy nadszedł czas dodania folderu to zdziwiłem się, że nie widać wcześniejszych danych, których było ponad 100 MB(też zdjęć). Potem ustawiłem prędkość zapisu na 8x +płytę wielosesyjną i po nagraniu widać jedynie ostatnio przegrane zdjęcia. Dodam również, że przed nagraniem oglądałem poprzednią zawartość czyli te zdjęcia “widmo”. Płyta nie jest porysowana, a gdy odwróci się płytę to widać, że wcześniejsze dane tam są :stuck_out_tongue:

Mam zatem pytanie czy ktoś odzyskiwał dane z płyty, przede wszystkim programami z dobrychprogramów?

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Odz … Google&lr=

I wiele więcej :szukaj!!:

Hm może zdjęcia sąukryte ??

zobacz:

narzędzia > opcje folderów > widok > pokazuj ukryte pliki i foldery

A jak to nie to to zobacz programem:

Digital Image Recovery

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=94&id=229

Bardzo duże są szanse że tym programem odzyskasz te fotki

POZDRO

Wcześniej też było ustawienie nagrania, jako multisesyjne ?

Używasz Linuksa ?

Moim zwyczajem jest zawsze włączanie multisesyjności. Być może los chciał, że zapomniałem, ale w takim wypadku dane powinny się odzyskać bo tu nie ma mowy o nadpisywaniu. Mam linuxa i windę, sprawdzę na linuksie czy naprawdę nic nie widać, bo możliwe, że ułomność okienek mnie wprowadziła w błąd :smiley:

ten Digital recovery powinien pomóc. Dziękuję za pomoc.

A propos google na zapytanie “odzyskiwanie plików z cdr” wyświetliło adresy stron www, które oferują usługi odzyskiwania danych. Nic dodać nic ująć…

Jaką?

Win 98 SE nie widzi multisesji

Asterisk Windows 98 SE bardzo dobrze radzi sobie z multisesyjnymi płytami. Przynajmniej ten mój. Wszystko zależy raczej od napędu oraz prędkości z jaką nagrałeś płytę itp. Chyba, że też masz win 98 SE i u Ciebie niestety nie odczytuje multisesyjności.

A Digital Image Recover pomógł mi wyśmienicie wyłuskał wszystkie fotki, których potrzebowałem. Szybka instalacja dwa kliknięcia, kilka minut i mam to co chciałem.

Pozdrawiam, oraz dziękuję za zainteresowanie i uważam temat za zamknięty.