Nagranie płyty z vistą

(Mafioz09) #1

Jak w nero 7 nagrać plik z windowsem vista na płyte ale tak aby można byłą nagrac wondowsa viste prosto z płyty?prosze o jaknajszybszą odpowiedź.

(aero) #2

nagraj obraz iso używając opcji nagraj obraz na płyte

(Mafioz09) #3

Dzięki! !!

(Uchodzca) #4

Ty wybierasz wersję systemu a nie procesora. Procesor jest 64 bitowy i to się zgadza zaś Windows XP na Twoim komputerze zapewne jest w wersji 32 bitowej.

(Mafioz09) #5

A można z poziomu xp'ka zainstalować viste?Mi normalnie okno instalacji sie wyświetla ustawiam gdzie zainstalować i sei instaluje można tak?

(Adam Kowalczyk24) #6

Można...

(Mafioz09) #7

Dobra nagrałem tą viste tylko jak botuje płyte wyskakuje jaką wersje zainstalować wybieram x84 pisze "loading windows files" jak sie skończy ładować to wyskakuje cały czarny ekran z napisam Microsoft Corporation i mały pasek jakby system sie już ładował i od nat przechodzi tak jak w win xp kiedy sie ładuje i on tak przechodzi i nic sie niedzieje!Co mam zrobić?

(aero) #8

ten cały czarny ekran z tym napisem, to ekran bootowania, ile tak ci się ładuje ?? ile min ?

z kąd ściągnięta vista ? jaki build ?

(Mafioz09) #9

Niewiem ile sie boouje bo kiedyś soe bootował 10 min to straciłem cierpliwość i zrobiłem reseta. A ile to tak sie ma bootować? Albo daj mi linka do innej visty ta może jest uszkodzona...

(aero) #10

:hahaha: zabawny jesteś, to nie to forum, i odpowiedz na pytanie :

(Mafioz09) #11

A co co śmiesznego powiedziałem? Przecież można było sciągać viste beta.

Niepamiętam skąd sciągłem bo to było już z 3 tygodnie temu ale teraz zainstalować chciałem bo mam nowy dysk a na tamtym niemiałem miejsca. Chyba rc1 niewiem jaki build...

To pomoże mi ktoś ile to może sie tak bootować?

(aero) #12

to

nikt ci linka do visty nie popda, bo już jej ściagnąć nie można, program ctp został zakończony

(Mafioz09) #13

No dzisiaj bootowało mi sie 2 godz i nic...

Pomoże mi ktoś?

(aero) #14

sumy kontrolne sprawdziłeś ?

(Mafioz09) #15

Nie a gdzie to sprawdzić?

(aero) #16

http://www.asseq.pl/modules/xoopsfaq/index.php?cat_id=1

(Mafioz09) #17

Dobra Sprawdziłem sumy kontrolne i mam takie coś:

sumykontrolneen2.th.jpg

(aero) #18

czyli obraz płyty ściągniętej jest ok, może problem ezy po stronie sprzętu ... mam jeszczejedno pytanie, na której partycji chcesz instalować vistę, i ile ma ona giga ?

(Mafioz09) #19

Na partycji D ma ona 110GB a wolnego 100GB

Mój sprzęt napewno spełnia wymagania visty...

A teraz inne pytanie czy jest rużnica między wypaleniem DVD a nagraniem obrazu DVD?

(aero) #20

nie, nie ma różnicy :slight_smile: