Nagranie visty z msdnaa na płytę

Witam. Pobrałem vistę z msdnaa. Rozpakowałem plik iso i wywaliłem go. Po kilku dniach nagrałem te rozpakowane pliki na dvd i niestety przy uruchamianiu kompa nie uruchamia się instalator windowsa pomimo że wciskam f11 i wybieram dvd/cd. Z góry dzięki za odp…

Należało nagrać wspomniany plik .iso czyli obraz płyty instalacyjnej, a nie pliki po rozpakowaniu.

Plik ISO, to obraz płyty DVD. Miałeś nagrać ten obraz, a nie rozpakowywać go. :frowning: Jak go wywaliłeś, to możesz ściągać na nowo.

Witam, pliki z rozszerzeniem iso to obrazy płyt (czyli wierna kopia). Takiego pliku nie rozpakowujesz tylko nagrywasz z niego płytę. Nie chodzi mi tutaj o wrzucenie go na płytkę tak jak wrzucasz jakieś zwykłe dane, musisz znaleźć w programie do nagrywania opcję typy nagraj z pliku obrazu (lub coś w tym stylu). Bez problemu zrobisz to w programach nero czy alcohol.

Ja miałem troszeczkę inny problem …

Ograz za pomocą Nero nagrałem na płytę. Nie wiem czy się dobrze nagrało ale raczej tak … Zajęty obszar na płytce to 2.40GB a w środku jest tylko jeden plik … README.TXT … treści

"This disc contains a “UDF” file system and requires an operating system

that supports the ISO-13346 “UDF” file system specification."

Domyślam się ze to jakeiś zabezpieczenie przed kopiowaniem ??

Nie, nie chodzi o zabezpieczenie. tylko o format danych na płycie DVD

Ale najlepsze jest to że właśnie z tej płyty zainstalowałem system… a tu na niej zadnego plicznu nie wida :stuck_out_tongue: Nie wiem czy to normalne…

są tylko ponieważ jest to inny system plików to ich nie widać