Nagrany na Xperia Z2 film mp4 nie odtwarza się na komputerze

Witam,

Mam dziwny problem nagrałem film telefonem Xperia Z2 nie mogę odtworzyć go na komputerze film jest nagrany w formacie MP4 próbowałem odtwarzać programami media player classic, Allplayer i GOM Player żaden nie odtworzył. 

Dodatkowo chciałbym zrobić zdjęcia z tego filmu posiadam program lightshot tylko nie wiem czy się nada.

Zainstaluj k-lite codec pack

Rozszerzenie jak rozszerzenie (.mp4 ważne w gdy chcemy przypisać mu splitter) , ale najważniejszy jest kodek video i audio .

https://mediaarea.net/pl/MediaInfo/Download/Windows

Dalej nie działa zainstalowałem dwa programy które napisaliście i nic. 

Nagraj jakiś testowy kilkunastosekundowy film, sprawdź czy też go nie możesz odtworzyć, jeśli nadal tak jest, spakuj go np. zwykłym zipem, wrzuć go na jakiś serwer i daj na forum linka. Nie wrzucaj go np. na YouTube bo ten serwis zmieni plik.

W przypadku np. GOM Player nie są potrzebne zewnętrzne kodeki, nie spotkałem jeszcze mp4, którego bym nie otworzył kodekami wbudowanymi w program a jak widzę ten program też był sprawdzany w tym przypadku.

Nagrałem krótki filmik i bez problemu odtworzyłem tylko tego długiego nie moge odtworzyć. 

Pełna ścieżka                           : C:\Users\Michał\Videos\MOV_0062.mp4

Daj dane wszystkich plików z mediainfo i oznacz ten który nie działa. Spróbuj VLC.

Więcej danych nie ma w MediaInfo wszystko skopiowałem co było.

VLC również nie odtwarza.

A jakiś konwerter lub avidemux?

Program avidemux nie może wczytać tego filmu …

Ooooo to już ciekawe jest.  Gdy czasem “coś” mi nie trawi MP4 odpalałem VLC i nie zdarzyło się żeby nie poszło(no chyba żeby mnie pamięć zawiodła).

A ciekawi mnie gdybyś spróbował robić mu konwersję używając FormatFactory. 

Rozpocznie konwersję, czy wyświetli Error.

Nie za duży rozmiar tego pliku? Czy nośnik w telefonie nie był czasami w FAT32? Jeśli tak, to obstawiam uszkodzenie pliku.

Czy ten film telefon odtwarza prawidłowo?

Naprawdę robi się dziwnie.

https://zapodaj.net/79f9a6908352d.png.html

Film nagrywany w Full HD, 36 min 

Na telefonie odtwarza bez problemu.

Jaki nośnik tego nie wiem nic nie było zmieniane od nowości więc pewnie FAT32 tylko wtedy inne filmy też by nie działały. Dodatkowo podczas nagrywania telefon automatycznie przestał nagrywać z powodu pełnej pamięci i nagrzania telefonu.

Wyświetla błąd 

Not recognized/supp tyle widać

 

Niektóre odtwarzacze potrafią odtwarzać uszkodzone/niepełne pliki, z tego co wiem VLC też potrafi, jednak uszkodzenia pliku mogą być różne.

Dlaczego miałyby nie działać? FAT 32 ma ograniczenie rozmiaru pliku do 4 GB, jeśli inne filmy mają rozmiar mniejszy niż 4 GB – 1 B to nie będzie problemu z ich odtwarzaniem.

 No i pewnie to jest przyczyna - uszkodzenie w trakcie zapisu, być może niekompletne dane nagłówka pliku itp.

Film zapisany był na karcie pamięci czy w pamięci wewnętrznej telefonu?

 

PS. Wpisz w wyszukiwarkę “naprawa plików mp4” i sprawdź programy z wyników wyszukiwania (nie chcę podawać tu linków do stron innych portali)

Raczej o pełnej pamięci zostało tylko 500mb. 

Temat można zamknąć będę oglądał tylko na telefonie szkoda tylko że zdjęć nie zrobie. 

To mało odtwarzaczy na andka, które umożliwiają zrobienie zrzutów ekranu z odtwarzanego filmu? Poszukaj w opcjach swojego odtwarzacza (MXPlayer jak widzę nie ma tej opcji ale odtwarzacz firmowy od LG robi u mnie zrzuty bez problemu)

Jeżeli FF nie rozpoznaje…, spróbuj jeszcze:http://www.dobreprogramy.pl/HD-Video-Converter-Factory-Pro,Program,Windows,65619.html

Czasem gdy FF “odmawia współpracy”, stosuję ten podany powyżej, i bywa że się udaje!

Sam jestem ciekaw czy Ci się powiedzie!

@Vhaeraun

Jak zgrywasz plik z telefonu na PC ?

Ponoć problem występuje gdy zgrywanie jest w stylu import itp. Winę ponosi Media Player z windows który coś tam psuje w pliku.

Przy bezpośrednim zgrywaniu z katalogu DCIM… bla bla (jak zwykły plik np przez TC) wszystko jest OK.

@Cedar podczas robienia zrzutu ekranu na xperi wychodzą miniaturowe  dodatkowo pobrałem Remo Repair MOV który nie pomógł. 

@**xyzzyx **Pobrałem ten program tylko wymaga on klucza do uruchomienia. 

@Wredotka zgrywam bezpośrednio z katalogu DCIM …

Szkoda. Nie pamiętałem o tym, ja chyba “wyrwałem” go na jakichś  okazjach(dzięki Cedar za linki!)

Testowa wersja ma umożliwić konwersję pierwszych 5 min. Nie próbowałeś czy w ogóle  ruszy, czy też error pokaże?.