Nagrywam film na DVD ale nie otwiera się w odtwarzaczu DVD

Big problem.

Nagrałem film na kamerkę, a potem przeniosłem na kompa. Przerobiłem, zmontowałem i zrobiłem z tego plik mpg.

Najpierw nagrałem na płytę dvd, jako zwykłe “dane” (tak wybrałem w Nero), ale lipa, odtwarzacz DVD nie otworzył.

Potem nagrałem jeszcze raz na inną płytę dvd, wybierając opcję “stwórz własny film” czy jakoś tak, w Nero (oczywiście opcja filmu dvd). Nagrało się, w kompie odtwarza a w odtwarzaczu DVD nie. A film za drugim razem został nagrany już w formacie DVD, czyli tak jak sobie kupujemy film DVD i na początku oglądania możemy sobie wybrać od której części chcemy oglądać i takie tam - tylko że ja nagrałem to wszystko jako jedna część.

Poza tym, za drugim razem w Nero pisało, ze to format który otworzy większość odtwarzaczy DVD. No ale lipa, ten nie otwiera.

Nie wiem jakie on formaty obsługuje, i niestety mam utrudnioną możliwość sprawdzenia tego, gdyż w ogóle mam utrudniony dostęp do samego sprzętu. No ale mniejsza o to. Dowiedziałem sie przez przypadek że musi być format mpg, a potem że to musi być zapisane jako film dvd w tym samym formacie (czyli też dvd) - masło maslane w tym momencie dla mnie.

Poza tym, to jest sprawa, nie tylko tego jednego odtwarzacza DVD, ale w ogóle dobrze by było, żeby odtwarzało się raczej naprawdę na większości odtwarzaczy DVD, gdyż mam zamiar nagrać ten filmik dla wielu osób i chciałbym żeby mi nie przynosili płyt ze źle nagranym filmem :confused:

Z czego skorzystać, jak nagrać ten film, zeby w końcu odtwarzał się na zwykłym odtwarzaczu DVD, jakich opcji użyć???

Z góry dziękuję za odp :smiley:

W jakim formacie nagrałeś ten film?

Poszukaj w kiosku Niezbędnika Nr 5/2008 cena 9,90 zł a w nim pełna wersja Total Video Converter 3.14 po polsku spolszczona specjalnie dla czytelników

osobiście korzystam z tego Total Video Converter 3.14 super w opcjach wybierasz formaty przerabia wszystko

1 - uruchamiamy program

2 - naciskamy New Task

3 - import file - otworzy się folder szukasz filmu

4 - wybierasz film do przerobienia

5 - jak naciśniesz na film otworzy ci się duży ekran z rodzajami formatów

6 - wybierasz - format na który chcesz przerobić film

7- po otwarciu wybierasz format jaki chcesz [ Jeśli masz odtwarzacz DVD to zobacz czy czyta DivxAvi czy Xvid to ważne

żebyś później nie krzyczał że przerobiłeś film a nie chce ci go odtworzyć na odtwarzaczu DVD bo w komputerze nie ma problemu on przerabia na wszystkie formaty

8 - poszukaj tam takiej funkcji - Output File - wybierasz folder do którego ma zapisywać przerobione filmy jak nie masz to sobie zrób i na stałe będzie ci je tam przerabiał

9- po zrobieniu wszystkiego naciskamy - Convert Nov

i czekamy aż film się przerobi.

Poczytać - viewtopic.php?f=3&t=307846

Wow, tzn że to ma jakieś znaczenie?? W sumie to pierwszy raz o tym słyszę, ale postaram się najpierw sprawdzić.

Jeśli możesz, to napisz prosze, czy tę informację można zaciągnąć tylko z instrukcji, czy może jest jakiś znaczek na samym odtwarzaczu, który mówi o tym czy to ma być Xvid, czy ten pierwszy :smiley:

Dzięki za info :wink:

Na odtwarzaczu powinien być znaczek DivX.

Jeśli nagrałeś film jako dane a film był w formacie RMVB to nie przeczyta choćbyś nie wiem co robił.

Wtedy konwersja na avi, jeśli czyta divx-y to wtedy dopiero ruszy.

No dobra, ale w takim razie jeszcze jedna sprawa - przypomniało mi się dziś rano :stuck_out_tongue: -

chodzi o to, że jeśli ja chcę nagrać film dla wielu osób, to trudno żebym pytał każdego jaki format (czy coś tam) obsługuje ich odtwarzacz DVD - czyli czy obsługuje Dvix czy XvidAvi :confused: . Zastanawia mnie tylko jak to jest w przypadku filmów sprzedawanych np. w hipermarketach. Tam wlaściwie nie ma podziału żadnego, kupujesz film, wkładasz do odtwarzacza i oglądasz :confused: Chyba że jest jakiś podział o którym nie wiem :smiley:

W każdym razie może ktoś z Was wie, który z tych formatów jest najczęściej spotykany w odtwarzaczach DVD (Xvid czy Dvix) no i może jest jakaś zasada, ze np. te które mają Dvix, odtwarzają również XvidAvi, a XvidAvi odtwarzają tylko XvidAvi a Dvix’a już nie - albo na odwrót - nie wiem czy napisałem jasno, ale może ktoś zrozumie :smiley:

W marketach nie są sprzedawane filmy w formacie DivX! Można tam kupić filmy w formacie DVD lub VCD.

Na początku nagrałem jako dane ten film, ale w formacie mpg. Potem nagrałem już w formacie dvd - przynajmniej tak pisało w nero, że jest to “format odtwarzany przez większość odtwarzaczy DVD”. :confused:

A może w ogóle przekonwertować na *.avi albo *.vcd i pójdzie wtedy już na każdym odtwarzaczu :]

jak masz nero to odpal je wybierz Utwórz własny dysk DVD-Video

68be42e526.JPG

i nagraj film, bezproblemowo powinien nagrać płytę i DVD otworzyć ją

Ja mam coś takiego:

ca8b1f89762cb272med.jpg

i właśnie to wybrałem za drugim razem, ale nie odtworzyło się w tym odtwarzaczu DVD (który zapewne jest odtwarzaczem Dvix, bo tyeraz mi to do głowy przyszło, że przecież prawdziwe odtwarzacze DVD kosztują setki złotych,a ten pewnie był za 159 zł kupiony w markecie).

Dziś sprawdzę czy jest to Dvix czy XvidAvi czy jakoś tak i zobaczymy co z tego będzie jak przekonwertuję :confused:

Jeśli ktoś mógłby odpowiedzieć na poniższe pytania, to byłbym wdzięczny :smiley:

a w kompie czyta płyte ?? ta co nagrałeś nero

Utwórz płytę w Nero Vision i nagraj na płytę DVD"-" [minus], starsze odtwarzacze DVD nie czytają płyt plusowych .

w kompie czyta, bo sprawdzałem od razu po nagraniu :confused: - zarówno pierwszą płytę, nagraną jako “dane” (wtedy jeszcze w formacie mpg),oraz tą drugą, nagraną tak jak na załączonym obrazie powyżej, czyli DVD.

Dodane 16.02.2009 (Pn) 13:30

Kupiłem w sumie 10 płyt i tu jest napisane “DVD-R”, to chyba minus oznacza w tym przypadku, więc mam płytę minusową :confused: - na takich właśnie nagrywałem do tej pory :confused:

Dodane 17.02.2009 (Wt) 14:34

Hej, znalazłem coś takiego:

http://www.pctips.pl/artykuly/48550/Wyp … D.DVD.html

i piszą tam, że można to nagrać jako VCD, albo SVCD:

“Wystarczy film przepalić w ogólnie czytelnym standardzie zapisu i wszystko załatwione”

… tylko, ze tam nie ma jakoś dokładnie tego wytłumaczone, jak to zrobić, bo boję się, że jak znowu wypalę przez Nero w podobny sposób, jak to zrobiłem za moim drugim razem, czyli wybrałem tzw. “format odtwarzany przez większość odtwarzaczy DVD”, to znowu nie będzie działało. :confused:

Właśnie chodziłoby mi o ogólnie dostępny standard, dzięki któremu mógłbym nagrać ten film na płytę dvd i żeby można go było odtworzyć w każdym odtwarzaczu, bez wzgl. na to, czy to odtwarza formaty Dvix czy Xvid czy jeszcze jakieś inne :/.

Przypuszcza, że jeśli nagram to w formacie jakimś Dvix, czy jakośtak, to pewnie będą pliki video_TS i jeszcze jakieś inne dziwadła. Ile ich będzie to nie ważne, tylko to, żeby działało - ale własnie nie wiem czy o to chodzi w tym wszystkim.