Nagrywanie divx na płytę dvd-problem z dvd stacjonarnym

Posiadam nagrywarkę dvd Samsung,korzystam z programu CdburnerXp.

Problem mój polega na tym,że nie potrafię nagrać na płytę dvd kilku filmów w formacie avi lub divx.

Nagrywam jako dane i stacjonarne dvd nie odczytuje nagranego obrazu,wyskakuje tylko info o płycie tzn DVD+R.

Jak nagrałam jako DVD video to odtwarzacz odczytuje plyte,widać co jest nagrane,ale jak wybiorę jakikolwiek plik to pokazuje się:This file not supported! !!

Próbowałam na różne sposoby (zamykałam plytę,zostawiałam otwartą) i nic mi nie wychodzi.

Jeśli chodzi o same dvd stacjonarne to odczytuję większość formatów:dvd

(-,+) ,odczytuje divx,vcd,dvd-rw (-,+).

To dwie odrębne rzeczy. Format, a rozszerzenie.

Zobacz czy DVD da radę z odczytaniem jednego filmu. Na początek nagraj jednego DivXa jako zwykłe dane (nie DVD video).

Możliwe też, że z programem/ustawieniami jest coś nie tak. Źle dobrana prędkość? Zły zapis płyty?

Zmiana programu? (Polecam Nero)

agaopo a nie prościej by było przez nero?

agaopo

Tylko że plik kodowany “divx” ma rozszerzenie “*.avi” jeśli odtwarzacz obsługuje divx to powinno jako dane przegryź plik powinien mieć końcówkę *.avi ,jest jeszcze kodek xvid i też plik wyjściowy jest jako *.avi.

To ty robisz obraz z plików i wypalasz to na płycie :?: :o

Co do programu nagrywającego, to nie ma znaczenia jakiego użyjesz, ma to być płyta DVD z danymi, dodajesz filmy i palisz.

napisz jakie to odtwarzacz, marka i seria.

Manta emperor recorder dvd012

Pewnie zaraz napiszecie,że nie ma się co dziwić,bo sprzęt do bani.

Ja jestem ogólnie zadowolona z niego,bo do niedawna wszystko chodziło sprawnie.

W tej chwili moje pomysły się skończyły,zmarnowałam sporo plyt i bez rezultatów.

Spróbuj użyć mniejszych prędkości nagrywania.

kup DVD-RW na eksperymenty :wink:

Ściągłem film w formacie Divx i chciałem go nagrac na płytę DVD lecz niewiem czemu nie mogę. Razem z tym filmem chciałem też nagrac drugi film w formacie .avi . Gdy rozpoczełem proces nagrywania to narpierw nagrał się ten film w formacie avi i wszystko było dobrze lecz gdy zaczynał się nagrywac film w formacie divx wyświetlił się błąd że ta płyta nienadaje się do niczego (a kupiłem ją nową w sklepie :? ). Póżniej wziełem drugą płytę też nową ale na nią nie chciało się już wogóle nagrywac. Odrazu po rozpoczęciu nagrywania ten sam błąd mi wyskoczył. Wcześniej nagrywałem film i wszystko było dobrze a teraz nie mogę nagrac :cry: . Czy ktoś nie wie dlaczego nie mogę nagrac filmu w formacie DivX na płytę DVD :?: :?: :?: PoMoCy :!: :!: :!: