Nagrywanie dvd , 4 malutkie płyty na jedną duzą

Witam. Ostatnio miałem nagrywany film. Informatyk nagrał mi z kamery na 4 dvd-rw małe co mają po 1.46 GB. Chcicałbym jakos nagrać to na jednej DVD ( zmieściło by sie bo wyliczałem mają film yokolo 1gb). No i moje pytanie jest takie , jak nagrać te filmy, żeby również mozna bylo je odczytać na telewizorze DVD.

Pozdrawiam

  1. nie kapuje pytania :stuck_out_tongue:

  2. żeby oglądać na dvd filmy musisz mieć skonwertowane filmy w formacie jakie odczytuje Twoje dvd.

:slight_smile:

no wiec tak

mam nagrany film, na 4 małych ( mini dvd ) płytkach dvd. chciałbym je nagrać na 1 dvd normalnej. I niewiem jak to zrobic…

Ale to musi byc tak zrobione aby mozna bylo odtworzyc to na DVD ( w telewizorze)

W Nero sobie je poskładaj…tam można tak…ja kiedyś miałem z 20 filmików ale takich co nie dużo zajmują zapodałem je do nero zrobiłem menu i takie tam a potem sie przekonwertowało do odpowiedniego formatu a potem nic tylko na płytke i do odtw. dvd…

Jeżeli te filmy są zgrane z kamery to w jakim są formacie? Avi czy mpeg. Od tego zależy dalsza obróbka.

w formacie VOB file

Sprubój tego programu http://www.cdrinfo.pl/artykuly/tda1.5/ Te wszystkie sprawy związane z menu można pominąć.

Złączono Posta : 08.09.2006 (Pią) 16:13

Można też w NeroVision Express>>utwórz dvd video>>dodaj pliki video. I po kolei dodajemy pliki z katalogów video_ts. Oczywiście najpierw trzeba zgrać filmy z tych małych płytek na hdd. Można tu tez utworzyć bądź nie menu.

Przekonwertuj na format DVD i nagraj na płytę, ale i tak format zależy od tego na jakim dvd będziesz odtwarzał filmy.

To już jest format DVD. Trzeba tylko połączyć tak jak napisano wyżej lub w linkach.