Nagrywanie DVD - Double Layer (8.5Gb)


(Piksel14) #1

Zrobiłem obraz płyty z grą "Oblivion" o nazwie oblivion.iso który ma 5.5Gb więc potrzebna jest płyta DVD+r 8.5Gb Double Layer. No więc aby go nagrać kupiłem taką płytę firmy EMTEC i za pomocą programu Alcohol 120% nagrałem go na nią (nagrywanie poszło bez żadnych błędów a płyta ładnie wypalona) ale gdy chciałem ją odtworzyć - nic na niej nie było...

Dzisiaj kupiłem drugą płytkę DVD+r 8.5Gb Double Layer i w końcu chciałbym dobrze nagrać tą gierkę... Moja nagrywarka to LG GSA-4167B (http://www.cdrlab.pl/article_wstep_2395 ... 4167B.html) a taka płytka trochę kosztuje... Proszę o pomoc :frowning: :frowning: :frowning:


(Olixxx94) #2

A próbowałeś nagrać jakimś innym programem, np. Ashampoo Burning Studio:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... tudio+7.21

czy Nero:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... ro+8.3.2.1


(Piksel14) #3

A jak miałem spróbować jak już tamta płyta była zużyta? ;p Przed chwilą zaktualizowałem bios z DL12 na DL13 no ale nie wiem czy zaryzykować czy nie... Bym musiał trzeci raz jechać do marketu i znowu wydać aż 10zł na jedną płytę...


(Frodzio18) #4

A można sprawdzić tak żeby nagrać przez nagrywanie danych w nero czy te pliki po nagraniu sie odtworzą i czy będzie później można nagrać na ta sama płytę ten obraz płyty?


(Piksel14) #5

no właśnie... można tak zrobić?


(Zespol1) #6

No jasne, że można. Zaznaczasz, żeby Nero sprawdził poprawność plików po zapisie i zaznaczasz symulacje, a nie zapis (wydaje mi się, że powinno się udać :wink: ).