Nagrywanie dźwięku bezpośrednio z karty

Witam,

Czy istnieje aplikacja do nagrywania dźwięku bezpośrednio z komputera

bez konieczności łączenia kablem gniazd audio in/out? (jest duża strata jakości przy takich nagraniach)

System: Win Vista.

Pozdrawiam

Abri

Audacity

Mam Audacity i używam go dość często do obróbki istniejących plików,

jednak gdy kliknę na nagrywanie, a do wejścia Audio IN nie jest nic podłączone, nic nie nagrywa

(tzn. nie wykrywa dźwięku) gdy inna aplikacja odtwarza muzykę, którą chciałbym nagrać.

Może w którymś menu trzeba wybrać źródło nagrywania? Ja tego nigdzie nie widzę.

Edytuj -> Ustawienia

W sekcji nagrywanie zmieniasz urządzenie z domyślnego Microsoftowego na inne.

Audacity nie nagrywa u mnie, ale WavePad tak. Poza tym jest SoundTap streaming audio recorder od autorów WavePad, ale płatny. Ten nagrywa wszystko, niezależnie czy wyjście jest na głośniki, czy słuchawki.

Sprawdź w Panelu Sterowania ustawienia dźwięku.
W opcjach nagrywania powinno być Miks Stereo
audio2
Musisz je włączyć, prawym myszki.

Potem w edytorze dźwięku wybrać źródło nagrywania, np. CoolEdit2000
audio3

Znalezione na HowToGeek

Nie mam takiego mixera audio. Tymczasowo połączyłem wejścia, żeby coś nagrać, to znów słuchawki przez bluetooth nie mogą się połączyć.
Na razie sam muszę ogarnąć, jak ustawić domyślne urządzenie (które zawsze będzie aktywne na starcie Windows) i jak przełączać poprzednie <-> następne.
soundrecdvc

Może Miks Stereo jest ukryte, sprawdź prawym myszki pod ostatnim urządzeniem.
Zaktualizuj sterowniki dźwięku.

No właśnie nie masz zainstalowanych sterowników audio. Zainstaluj i po problemie.
http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsCheck.aspx?Langid=1&PNid=24&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

Przede wszystkim, gdy zaczynałem ten post, używałem Windows Vista, teraz jest Win 10.

Zainstalowałem sterownki Realtek i natychmiast musiałem wyłączyć, bo reverb był taki narastający, że mogły się spalić odbiornik audio i głośniki. Wcześniej wyłączyłem wszystkie efekty audio, ale za chwilę pogłos znów się pojawił, nawet gdy nic nie grało.
Z nagrywaniem z karty już sobie poradziłem kupując SoundTap, ale na pewno dało się obejść bez tego.
realtek-shitmix

Chcę nagrać muzykę z analogowego urządzenia (z kasety audio) na komputer przez wejście Line In. Tutaj też SoundTap przyda się, choć może być dowolny recorder.
Po podłączeniu jacka do Line In, ginie sygnał w głośnikach, więc tylko po diodach na ekranie widzę, że coś gra.
Domyślnym urządzeniem są głośniki, więc powinny być zawsze aktywne. Słuchawki tymczasowo odłączyłem, żeby nie mieszały.

record-from-current-device-how

W ogóle przedstawię w jaki sposób całość jest podłączona, domyślam się, że gdzieś jest sprzężenie i nie wiem, co je powoduje. Przed instalacją Realtek StereoMix nie było tego.

Komputer nie używa WiFi, jest podłączony kablem LAN do routera, a do odbiornika idzie kabel jack-cinch.
Odbiornik podłączony jest do routera przez kabel LAN dla PC i przez WiFi dla aplikacji mobilnej typu pilot.
Bluetooth ma służyć tylko do obsługi słuchawek, niczego więcej. Na pewno nie do nagrywania. Czyli tylko jako playback.
Gdzie tu może być błąd?

Po wielu godzinach ustawiania znalazłem prawidłowe.
Sygnał z komputera (z dowolnego programu) jest kierowany na słuchawki i na głośniki jednocześnie (żeby był tylko w słuchawkach po prostu wyłączam amplifier).

Domyślne urządzenie do odtwarzania jest ustawione na głośniki (zakładka Playback)

realtek-correct-settings-a

Domyślny dla nagrywania jest Stereo Mix, który przekierowuje sygnał na słuchawki, a nie odłącza głośników.
Dzięki temu można dalej nagrywać “z karty”, czyli cokolwiek komputer zagra, nie rezygnując ze słuchawek i bez dodatkowego przełączania za każdym razem.

SoundTap jest niekonieczny. W tej konfiguracji Audacity nagrywa bez przestawiania w nim czegokolwiek. Inne aplikacje pewnie też.

Myślę, że problem rozwiązany. Przynajmniej w mojej konfiguracji. Dzięki za pomoc.