Nagrywanie dźwięku (mikrofon) nie działa. Gryzie się z netem mobilnym?

(Giannini) #1

Sprawa z pozoru prosta, ale nie mogę na nią nic poradzić, choć przez 2-3 h czytałem i robiłem co każą na tym i paru innych forach.

Nie działa mi podłączony do komputera stacjonarnego mikrofon, w sensie nie działa w ogóle nagrywanie dźwięku. Przestał działać (prawdopodobnie, bo nie mój komp) po tym, jak do kompa został podłączony internet mobilny z Play. Nie wiem, czy ma to jakiś związek, natomiast faktem jest, że wcześniej działał, a teraz nie.

Domyślam się, że to jednak sprawa sterowników, ale przy nich też grzebałem i nic. Płyta główna to asus k8v-x. Ściągnąłęm i zainstalowałem stery do chipsetu. Potem ściągnąłem sterowniki audio do tej płyty głównej i wyskakuje mi "pliki sterownika audio nie obsługują osprzętu tego komputera". Może działającą kartą jest jednak wyświetlany SB Live, do któego też ściągnąłem sterowniki i też nic. Na dysku znalazłem też jakieś stare sterowniki audio (realtek ac '97), ale po ich zainstalowaniu, nie ma żadnej reakcji.

Dźwięk słychać, no ale nie można nagrywać. Jak żyć?

Tak, mikrofon działa. Tak, jest włączony (suwaki są ustawione jak trzeba; podczas testowania dźwięku w panelu sterowania brak reakcji).

Z góry dziękuję za pomoc.

(JNJN) #2

Może komp ma dwie karty muzyczne? zintegrowaną na płycie i na PCI?

I mikrofon trzeba podłączyć do tej karty PCI? bo ona jest aktywna?

Ustawić, odpowiednio w Dźwiękach i sterowniku dźwięku z której karty system ma korzystać, gdybanie?