Nagrywanie dzwięku w dobrej jakości

Witam bardzo serdecznie.

Mam do was, ludzi o wielkiej wiedzy, konkretne pytanie.

Otóż mam potrzebę nagrywania komentarzy do prezentacji. Praca mozolna i nudna, a jak się okazuje ciężka do zrobienia.

Głównie dlatego, że mój mikrofon+karta dźwiękowa (zintegrowana) dają fatalny efekt.

Mój mikrofon to ten znajdujący się w słuchawkach Roccat Kulo 7.1 a płyta główna, w którą wbudowana jest karta dźwiękowa to ASUS Sabertooth P67.

Moje pytanie - co zrobić aby jakość tego dźwięku była czystsza.

W pokoju jest cicho więc z szumami nie powinno być problemu. Jednak mój głos zawsze się… zlewa?

Jest coś w stylu pogłosu po każdym słowie a co za tym idzie to wszystko jakby stanowiło jedną nieprzerwaną salwę słów.

Tak więc znów, co dokupić aby poprawić jakość dźwięku.

Mikrofon, bo jest do kiju a karta da radę czy na odwrót - to z kartą w tej płycie jest coś nie tak.

Może jakieś oprogramowanie załatwi sprawę?

Koszt tego wszystkiego miło by było gdyby nie przekroczył 500 zł, tak aby to wszystko w ogóle było warte zachodu.

Z góry dzięki!

Bawiłem się już trochę z nagrywaniem głosu przy użyciu różnych mikrofonów i zależnie od mikrofonu jakość była albo marna albo w miarę dobra, żaden z nich nie był drogim markowym produktem a niektóre radziły sobie całkiem dobrze.

Dam sobie głowę uciąć że u ciebie to też kwestia mikrofonu i zakup dobrego mikrofonu powinien rozwiązać problem.

Z tego co widzę te słuchawki mają w zestawie kartę dźwiękową usb więc zapytam czy podłączasz poprzez tą kartę czy bezpośrednio do karty dźwiękowej kompa.

Choć to nie ma raczej znaczenia bo do zapisu mowy wystarczy mp3 kodowane w jakości 56kbps więc każda karta dźwiękowa powinna sobie poradzić z dobrym zapisem dźwięku z mikrofonu o ile tylko mikrofon jest dobrej jakości.

Zakładam że chodzi ci po prostu o to żeby można było cię zrozumieć i nie potrzebujesz studyjnej jakości nagrania.

Zakładam też że już próbowałeś w sterowniku karty dźwiękowej włączyć opcję zwiększenia czułości dla mikrofonu jeśli nie to sprawdź tą opcję.

Tak. I na niej polega problem.

Jak wyłączę to to mowa jest wyraźna, bez szumów.

Ale jest bardzo cicho i muszę praktycznie wsłuchiwać się w własny głos. Bez sensu!

Jak mam zwiększanie wydajności to jest wszystko bardziej dudniące i szumi.

Podłączałem się przez kartę w zestawie i bezpośrednio do słuchawek. Efekt praktycznie ten sam!