Nagrywanie dzwięku z gier (miks stereo)

A więc chodzi mi o to aby nagrywać obraz jak i dźwięk z gry, problem tkwi w tym, że chce również nagrać rozmowy mojej drużyny na mumble, a nie chce by nagrało się to co wyłapie mój mikrofon. I teraz tak:

Gdy włączam nagrywanie z zaptaszkowanym miks stereo dźwięk z gry jak i rozmowy mojej drużyny nagrywają się (mnie nie słychać) ale jak ja się do nich odezwę i słyszą trzaski ,huki ,grzmoty itp. Jak temu zaradzić ? Posiadam kartę dźwiękową Realtek HD.

Szukam programu który poradzi sobie z moimi wymaganiami :).

NIE WIEDZIAŁEM W KTÓRYM DZIALE NAPISAĆ, Z GÓRY PROSZĘ O PRZENIESIENIE MOJEGO POSTA DO ODPOWIEDNIEGO DZIAŁU.

Hej,

Niestety program niewiele tu da. W przypadku wyboru źródła nagrywania w systemie są pewne ograniczenia. Jednym z nich jest to, że wybrać można tylko jedno takie źródło. Jeśli wybierasz miks stereo zgrywa się wszystko, co słuchać w głośnikach - odgłosy gry, komentarze ludzi na komunikatorach oraz to, co Ty sam mówisz. Na dobrą sprawę nie da się - przynajmniej na jednej karcie dźwiękowej - uzyskać efektu, by ludzie słyszeli twoje słowa rejestrowane przez mikrofon, ale by nie były one nagrywane w miksie stereo. Jeśli natomiast wyciszysz odtwarzanie sygnału mikrofonu w systemie, nie będzie on w miksie nagrywany, ale i nie będziesz słyszalny dla innych osób.

Bardzo możliwe, że to efekt sprzężenia dźwiękowego. By go uniknąć powiększ odległość między głośnikami i mikrofonem oraz zmniejsz poziom natężenia dźwięku w głośnikach.

Na powyższy schemat nagrywania jest oczywiście jedno rozwiązanie - obecność w komputerze dwóch kart dźwiękowych. Jedna z nich rejestruje miks stereo z gry i rozmów, a druga rejestruje sam sygnał mikrofonowy przekazywany przy pomocy komunikatora do pozostałych użytkowników.

Pozdrawiam,

Dimatheus