Nagrywanie dźwięku z komputera na Macbook

Cześć wszystkim

Potrzebuję programu do nagrywania dźwięku na macbooku - z obrazu z komputera, nie z wbudowanego mikrofonu, np leci film na youtube i chcę nagrać sam dźwięk, ale nie dźwięki mojego otoczenia.

Na windowsie używałem do tego celu programu Audacity.
Niestety na macOS nagrywa mi dźwięk otoczenia i nie potrafię tego zmienić.

Jest w stanie ktoś pomóc?

Pozdrawiam
Darek

Zainstaluj OBS Studio. Tam skoncigurujezz sobie sceny i źródła audio i obrazu.

Próbowałem już OBS Studio i nie potrafiłem poustawiać tak, aby nie nagrywało dźwięku otoczenia, tylko dźwięk z komputera.
Czy możesz napisać które opcje i gdzie dokładnie zmienić?

Na OBS poświęć co najmniej 2-3 godzinki, poszperaj w sieci za podręcznikami, to nie jest prosty program ale jak raz zrozumiesz o co w nim chodzi to zyskasz potężne narzędzie.

Tu masz opisanych kilka sposbów z OBS włącznie macOS Desktop Audio Capture Guide | OBS

Tutaj masz przykłady jak nagrywać dźwięk i nie tyko na Mac.
Jest nawet możliwość nagrywania wbudowanym odtwarzaczem QuickTime…albo Audacity i OBS.
Jednak potrzebne są dodatkowe rozszerzenia itp…
Zalety i wady każdego z nich.
https://www.movavi.com/pl/support/how-to/mac/how-to-record-internal-audio-on-mac.html

1 polubienie

Na tej liście po lewej dodajesz nową scenkę przyciskiem z plusem. Potem na tej liście po prawej dodajesz to, co ma zawierać dana scena, np. przechwytywanie dźwięku, ekranu, okna programu itd. Chcesz obraz z audio pochodzącym z komputera? No OK.

  • Najpierw utwórz nową scenę, tam na liście po lewej. Scena to taiki zbiór źródeł, nagrywanych przez OBS’a;
  • Po utworzeniu nowej sceny dodaj najpierw źródło obrazu, czyli opcja „Przechwytywanie ekranu”;
  • Po dodaniu obrazu, dodajesz dźwięk, czyli opcja "Przechwytywanie wyjścia dźwięku, czyli odtwarzania, bo wejście dźwięku to np. mikrofon lub jakieś urządzenie zbierające audio.

Po kliknięciu na opcję „Przechwytywanie wejścia dźwięku” wybierasz urządzenie odtwarzające dźwięk.
Chociaż ja nie musiałem tego dodawać osobno do sceny 'Pulpit", bo „Przechwytywanie ekramu” u mnie zbiera też audio.


Na prawo od listy przechwytywanych rzeczy w danej scenie mamy jeszcze mikser dźwięku. Właśnie po dodaniu do sceny „Pulpit” u mnie „Przechwytywania ekranu” mam tam (w tym mikserze) pozycję „System”. Jest to przechwytywanie dźwięku z systemu.

Jak tylko YouTube i filmy nie mają ochrony (clip converter np. już odmawia współpracy) to może wystarczy:

Wtedy masz plik webm (spod przycisku „OPUS”) lub M4A.

Pod egzotyki może ruszy youtube-dl z terminala/konsoli:

http://ytdl-org.github.io/youtube-dl/

Jak nie mają rozbitego audio to wtedy pewnie FFmpeg do eksportu audio (transfer zmarnuje się pewnie podobnie jakby marnować czas i zasoby na oglądanie „na żywo” gdy nie ogarniesz by program nasłuchiwał konkretnej karty przeglądarki jak nie lubisz używać 2 w tle np. Orion Browser z Safari (jak się nie kłucą)).

dziękuję wszystkim za pomoc.
udało się ogarnąć temat przez Audacity + BlackHole.
Soundflower podobno ma problem z działaniem na procesorach M od Apple.

pomocny okazał się dla mnie również film na yt:

może komuś w przyszłości się przyda.

Pozdr