Nagrywanie filmód divix i xvid na DVD

Witam, chciałbym sie dowiedzieć co może być przyczyną nie ciąglego ale dość częstego skakania filmów na płytkach DVD przy odtwarzaniu na DVD. Po nagraniu jakiegos filmu na DVD na komputerze odtwarzany jest on spokojnie bez żadnych skoków. Natomiast na Odtwarzaczu DVD sa czasami moze nie skoki ale znika obraz i po chwili pojawia sie ponownie jakby było stop i zaraz play.

Moze ktoś wie czego to jest przyczayna.

może na odtwarzaczu brakuje jakiś kodeków. Lub jest problem z jakością napędu w odtwarzaczu.

no dokładnie to jest tak ze inne filmy przykładowo z gazet odtwarzają się swietnie i nic takiego nie występuje

Spróbuj nagrywać jeszce wolniej np 2x powinno pomóc

12-sty model ma rację…Miałem podobny problem. Pamiętaj :video nagrywamy z prędkościę x4,muze x8… :!:

to będzie jedynie stratą czasu. o ile nagrywarka nie robi żadnych błędów to może sobie nagrywać z maksymalną prędkością, nie wpływa to na szybkość odtwarzania, dvd czyta sobie jak mu pasuje :].

Jeśli te płytki działają bez zarzutów na kompie i tną się tylko na odtwarzaczu no to to masz odtwarzacz do wymiany ;>, sprawdź najlepiej jeszcze u jakiegoś znajomego jak te płytki się zachowują. Ewentualnie możesz próbować jeszcze wymienić soft

własnie było to juz sprawdzane u mojego wuja i cioci, gdzie są nowe odtwarzaczei tak samo sie dzieje

a nagrywanie z predkością rowną 2x nic nie daje tak samo sie gdzie niegdzie przytnie. Moze jest ktoś kto wie czego to jest wina ??

Może byś tak podał nazwę modelu odtwarzacza DVD?

Spróbuj nagrać ten sam dysk u kolegi/rodziny i sprawdź w twoim odtwarzaczu DVD.

no dokałdnie to jeden odtwarzacz jest samsunga mój jest LG a nastepny jest oj jakaś dziwna nazwa.

nie chodzi mi o szukanie problemu w nagrywarkach czy odtwarzaczach ale cos nie wiem moze jakis program do nagrywania filmów na DVD.

albo masz uszkodzony film, na komputerze to nic nie będzie się działo musisz sprawdzić czy nie są uszkodzone pliki( film) jakiś programem sprawdz w google bo nie pamiętam nazwy aczy na oringinalach tak samo się dzieje? markowe otwarzacze maja to do siebie że płyty pirackie, wypalane będą szwankować sprawdz jak się zachowuje ten film w DVD z słabej klasy, ale wydaje mi się że plik uszkodzony, podobna rzecz się ma do mp3 ale to nie do tematu

" markowe otwarzacze maja to do siebie że płyty pirackie, wypalane będą szwankować" -uzzo,z całym szacunkiem,ale kto Ci to powiedział…? :o Żeby komuś coś doradzać trzeba COŚ wiedzieć w danym temacie…Czy wiesz jak chodzi laser w płytach wypalanych a jak w tłoczonych…?I jak ma się do tego soft odtwarzaczy…?A jak do tego “markowość”? " podobna rzecz się ma do mp3 ale to nie do tematu" :o :!: PARRIDOS! Jakim programem nagrywasz te filmy…?

no filmy zazwyczaj nagrywam Nerem

Ja też.Nero 7 Premium.I wszystko Ok. -spróbuj w takim razie(jeśli próbowałeś na różnych odtwarzaczach te wypalanki) inny program do wypalania np.“Ashampo Burning studio” lub inny,nawet shareware…przy czym pamiętaj o niskiej szybkości nagrywania…bo Lukaszzek ma rację,ale nie do końca… :lol:

Bardzo dobry i łatwy program do przegrywania na dvd to convertxtoDvd ma polską wersje oraz dvdsanta też po polsku.Niestety oba płatne!

do voytus z szacunkiem ale się znam zresztą nie będę się z tobą kłóćił tylko pytanie czy naprawialeś kiedyś DVD czy jakikolwiek otwarzać mp3 i tu mój drogi niczym się nie różni tym co jest np w sony czy w panasonicu a w jakieś podróbie ja ma kino domowe z jbl i mi płyty wypalane szwankują i nic tu nie daję a jak dam do czegoś nie markowego to jest nawet żadnej smugi więc co ty na to? :slight_smile: w markowych odtwarzach jest to że mają więcej zabezpieczeń i dlatego płyty wypalone zobaczysz kilka razy i potem możesz wyrzucić bo będzie się zawieszał to jest wszystko robione przez to żeby ludzie nie kupowali piratów chyba wiesz o co chodzi?? :-x

Złączono Posta : 23.02.2007 (Pią) 19:58

a co do prędkości to nie ma znaczenia czy wypale 2 czy 16 to dużo zależy od płyty i pliku jaki chcesz nagrywać, prędkość ma duże znaczenie do odtwarzaczy starszych bo mogą się momentami zacinać :-x

Tu nie chodzi o ilość zabezpieczeń na firmowych (czy nie) odtwarzaczach!! Jakich zabezpieczeń?? Sony próbowało wprowadzić tego typu zabezpieczenia-chyba wiesz jak się to skończyło…Chodzi tylko o jakość softu!!8-letni odtwarzacz DVD mojej siostry czyta wypalane płyt bez problemos i dziesiątki razy(ale tylko minusy oczywiście…?Ale dlaczego minusy to Ci wyjaśnie kiedy indziej)A przy zakupie mówili,że będzie czytał tylko oryginały!Ale to było 8 lat temu…A czemu oryginały czy wypalanki…?Oryginalne płytki pokrywają zagłębienia,których znaczenie odczytuje wiązka laserowa.Gdy laser natrafia na zagłębienie,jego wiązka rozprasza się,co jest odczytywane jako “jedynka” w systemie cyfrowym,o czym oczywiście wiesz…Powierzchnia bez zagłębień natomiast odbija laser z całą mocą,dając “zero”-tyle w wielkim uproszczeniu o płytach tłoczonych(oryginalnych)Wypalanki? Podczas zapisywania laser podgrzewa warstwę do ponad 200 stopni,o czym wiesz oczywiście…(ale tu wchodzi w grę szybkość zapisu…na chłopski rozum-szybciej:płycej,błędniej,mniej żywotnie;wolniej:głębiej itd.–jak w życiu)Jednocześnie nadaje ogrzewanemu fragmentowi dodatnią lub ujemną polaryzację.Miejsce na “minusie” odpowiada jedynce,polaryzacja dodatnia to “zero”.Nośnik stygnie i zachowuje ładunek.Podczas odtwarzania laser odbija się skręcając na prawo lub lewo w zależności od polaryzacji.Rozdzielacz światła spolaryzowanego odróżnia skręcone strumienie światła i odczytuje je jako “0” lub “1”-tyle w wielkim uproszczeniu o wypalankach…MP3 ma tu tyle do rzeczy co jakość benzyny w tym samym silniku…A silnik od czego?Tak,od konstrukcji.W przypadku kompa lub odtwarzacza DVD chodzi o software- światło lasera pozostaje światłem lasera o stałej długości(mowa o czerwonym oczywiście-bo wchodzi blu-patrz PS3)Zresztą rodzaj plików tu nie ma nic do rzeczy!To jest zawsze zapis zero-jedynkowy!!Poddany kompresji(zazwyczaj) lub nie!Kończąc,bo zaczyna mnie ponosić,chciałbym wiedzieć co NAPRAWIAŁEŚ w odtwarzaczach DVD czy MP3(?)Aha,markowość ma to do rzeczy,że jest lepszy soft(chroniony prawami itd) za co m.in.słono płacimy(pomijam “opłate” za markę).

z całym szacunkiem widze że będzięmy się spierać co do czego ale to nie oto chodzi to co napisałeś to wiem że tak się dzieje tylko jeśli mamy na kompie dane to one są na różnych fragmentach dysku zapisane wiesz o co chodzi i tu właśnie jak się dowiedziałem bo miałem podobny problem do tego autora postu chodzi o to że komputer jak wypala to nie może dość do żadnych jakikolwiek konfliktów na drodze i tu właśnie jest ten problem bo jak wypalasz to się coś dzieje: tzn wysyłają się dane do nagrywarki jeśli mamy dobrą nagrywarkę to będzie mniej błędów, dodam jeszcze że u mojego kolegi była taka sytuacje że jak wypalaj płyty to potem mu nie chodziły obojętnie co robił i jak nagrywał efekt był taki sam. więc dużo zależy od komputera i nagrywarki i wiesz o co konkretnie mi chodzi??? :mrgreen:

Zgadzam się… :piwo:

a jaki masz model nagrywarki??? i jakim programem przerabiasz filmy?? jeśli chcesz nagrywać na dvd to proponuje płyty lepszej jakości po pierwsze a po drugie czy te filmy masz dobrze przerobione ile pasm kodowania jakimi kodekami to jest istotne. :lol:

no ja mam nagrywarkę firmy LG a jesli chodzi o płyty DVD to zazwyczaj mam SPEED