Nagrywanie filmów z gier [małe pliki, duża jakość]

(Cezary Kowalski) #1

Witajcie. Temat wałkowany wiele razy. Tyle, że teraz z postawionymi warunkami.

Korzystałem już z kilku programów nagrywające gry i żaden nie spełnił moich oczekiwań. Prawie wszystkie miały jakość nie dużo lepszą od nagranego filmu komórką. Aby jeden program nagrał z wyśmienitą jakością - FRAPS. Tyle, że ten program po raz, masakrycznie obniża FPS. Nagrywałem NFS Shift 2 Unleashed (full detale) i chodzi mi 60-61 FPS, po naciśnięciu nagrywania 25-30... Po drugie, film 2:30 minuty zajmuje 3.7 Gb :o

Normalka, powiedzielibyście dla takiej jakości. A no pokażę Wam mój filmik, nagrany programem BB Flashback, który wrzuciłem na youtube w jakości 1080p, który zajmował - 14mb. http://www.youtube.com/watch?v=pz7mFKkMe3M.

Niestety, ten program nie nagra filmu z gry, gdyż pokazuje czarny ekran, zamiast gry.

Teraz moje pytanie, czy istnieje jakiś program do nagrania filmu z gry który będzie miał dobrą jakość i mały rozmiar pliku? Czy może jest jeszcze jakiś sposób aby przekonwertować plik frapsa na plik youtuba?

(sadaj72) #2

Jak się coś nagrywa to powinno się to robić porządnie tzn. w bezstratnym formacie, dzisiaj bez problemu można kupić dysk 1000GB za nieduże pieniądze więc co za problem że plik będzie zajmował 20-30GB?

Dopiero po zakończeniu obróbki powinno się go skompresować.

(Xemidra) #3

Z tymi cenami to bym się nie zapędzał, nadal są wysokie.

Osobiście zgadzam się z kolegą. Jeżeli nie chcesz kupować nowego dysku to powinieneś wygospodarować odpowiednią ilość miejsca, nagrać fragment gry, obrobić, skompresować i wrzucić na YT oraz na jakiś dodatkowy serwer w razie gdyby go skasowali. Netbook, Nettop, byłby świetny do całonocnego uploadowania filmu w sieć.

Jeżeli posiadasz kartę Nvidii powinieneś wykorzystać ją do obróbki (Nvidia CUDA). Znacznie przyśpiesza proces.

(Cezary Kowalski) #4

Posiadam akcelerację CUDA. Mam GTX 560.

Właśnie chodzi, żeby nie wydawać kasy, na nowy sprzęt po to, aby wrzucać filmiki na YT, bo właśnie o to mi chodzi. Skoro jest możliwość zrobienia filmu HD z pulpitu, który praktycznie nic nie zajmuje, to musi istnieć sposób, aby powstał taki film z gry.

(Xemidra) #5

PlayClaw ten program nagrywa obraz z gier w dobrej jakości zajmujące znacznie mniej miejsca niż pliki FRAPSA.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... bz7FQjRfXw

Trzeba go tylko dobrze skonfigurować.

Mimo wszystko pliki i tak będą zajmować dziesiątki GB więc będziesz potrzebował dużego dysku. 1TB minimum.

Pomyśl również nad jakimś serwerem, dużym na którym bedziesz mógł przechowywać pliki w razie jakby YT usunął któryś.

(Cezary Kowalski) #6

To może zadam inne pytanie.

Jak przekonwertować bądź czym, film, który zajmie mało miejsca i będzie dobrej jakości. Chodzi o wrzucenie tego na youtube.

(Marcio13174111) #7

STARY! DZIĘKI ZA PROGRAM BB Flashback! !!

P.S. Ten program nagrywa tylko pulpit. Więc nie nadaje się do gier. Dlatego masz czarny ekran. Program nie widzi gry i nagrywa pulpit, czyli czarny ekran. A ja nagrywam z Minecrafta, więc ten program jest ŚWIETNY! DZIĘKI WIELKIE! !!