Nagrywanie Fimików Frapsem

Siema. Tutaj pytanko do tych bardziej doświadczonych . Chciał bym prowadzić swój własny kanał na YouTube . Prosił bym tu o podanie ustawień , jakie mam wprowadzić do Fraps’a tzn. jak go ustawić by nagrywać w HD. wiem że potem ten film jest dosyć ciężki… Pierw Obrobić taki film czy skonwertować? Jakimi programami to robić??? Chodzi mi tu żeby na koniec wyszło mi coś takiego :

.

Z góry dziękuje Gymat .

A co to ma przepraszam wspólnego z Windowsem? Fraps jest do ****. Ja nim nagrywałem gameplay’a i miałem pasy, których za nic nie mogłem usunąć, natomiast Bandi Cam’em dałem radę. Zresztą jak uprzesz się i poszukasz trochę w googlach, to sam zobaczysz, że nie ja tylko tak myślę. Przede wszystkim BandiCam ma więcej opcji niż Fraps. Poszukaj sobie na YT takiego gościa jak SKKF, on właśnie kiedyś nagrał poradnik jak nagrywać filmy. Możesz też poszukać gościa Kamil Scheicht - on opisał dokładnie jak skonfigurować program Camtasia Studio do nagrywania w HD, ale będziesz sobie musiał poszukać innego programu, ponieważ licencja na Camtasia Studio kosztuje ponad tysiąc złotych. Ewentualnie pozostaje opcja P2P co żeby nie było stanowczo odradzam nie tylko ze względu na regulamin orum i fakt, że mógłbym dostać warna za takie porady, ale i też ze względu na fakt, że jest to nieuczciwie i jest to po prostu kradzież.

Kolega wyżej nie zabardzo na temat. Według mnie Fraps nie jest do ******. Jak ma się słabego kompa to laguje i to nie jest wina frapsa. :stuck_out_tongue:

  1. Filmiki 1 godzinne zabierają około powyżej 100Gb!!

Wiesz co, powiem ci tyle - jak uważasz, że komp o kofnigu FX4100 4X3.6GHz, GIGABYTE GA-970-D3, RADEK HD6850 i do tego 8GB RAMu, to jest cienki komputer, to lepiej się schowaj - już bardziej dosadnie nie będę tego komentować. Poza tym mnie nie laguje komp, tylko mam pasy po bokach to raz, a dwa fraps to i tak jest syf - zainstaluj sobie bandicam, a przyznasz mi rację, choćby nawet ze względu na to, że ma lepszą kompresję i filmy nie ważą tyle ile z frapsa.

Również nie zgodzę się z jednym z przedmówców. Wystarczy doublecore CPU i już bez problemów można nagrywać filmiki z gier Frapsem. Sam dziś nagrywałem mały trailerek z CoD2 właśnie Frapsem - potem skompresowałem go przez VirtualDub kodekiem XviD i MPEG-3. Utrata jakości na tym (http://www.youtube.com/watch?v=NYmTH7zfKZ4) filmie jest spowodowana zbyt dużą kompresją - oryginalny film wygląda znacznie lepiej.

Polecam zakupić Actiona! Fraps mu do piet nie sięga ^^. Możesz nagrywać filmy jakie Ci się podoba, z komentarzem i bez a pliki o połowę mniejsze jak we Frapsie. Programem będziesz mógł tez przerobić od razu pliki zmniejszając bitrate , rozdzielczość. od razu możesz wysłać film na YT. Przetestuj sobie wersje testową i sam sprawdź. Dobre bo Polskie. Ja kupiłem sobie ten program i polecam go bardzo. Program możesz pobrać z bazy programów DP http://www.dobreprogramy.pl/Action,Prog … 33680.html