Nagrywanie gier na Linuksie


(quantumrush) #1

Szukam oproramowania do nagrywania gier na Linuksie. Jest pakiet record-my-desktop ale on nagrywa tylko pulpit a mi chodzi o aplikacje OpenGL.


(rgabrysiak) #2

Może SimpleScreenRecorder?


(marcin82) #3

Sprawdź jeszcze vokoscreen - powinien być w repozytorium.


(StrasznyyUnkeL) #4

Najlepszym rozwiązaniem na Linuxie będzie OBS Studio dla Windows Mac oraz jak najbardziej Linux https://obsproject.com prosze bardzo nagrywa wszystko bez problemu mnóstwo pluginów itp :slight_smile:


(Martin8731) #5

OBS wymaga OpenGL 3.2 lub wyżej.


(StrasznyyUnkeL) #6

Po pierwsze, no bardzo odkrywcze Szerloku.

Lecz jeżeli posiadasz dziadka jak z opisu to się nie dziwię że piszesz o OpenGL 3.2 na linuxie.
Po drugie gry takie jak CS:GO, Rust, Dying Light czy mnóstwo gier posiada wsparcie już dla minimum OpenGL 3.2, jak nie nawet wersje już 4.0 lub 4.5.
Po trzecie posiadam sprzęt z Intelem na pokładzie do tego Radeona na AMDGPU, a wcześniej sterowniku RadeonSI oraz Nvidia własnościowym i nie było żadnego z nagrywaniem gier oraz emulatorami konsol.

 

Pozdrawiam i dalej polecam OBS
 


(ayufan) #7

żaden  program graficzny, tylko ffmpeg

ffmpeg -threads auto -v verbose -f x11grab -y -r 30 -s 1920x1080 -i :0.0 -f alsa -i default -q:v 1 -q:a 1 /tmp/nazwapliku.avi

więcej info tutaj


(StrasznyyUnkeL) #8

Dobry pomysł na nagrywanie, lecz drogi Panie Kolego w naszym ulubionym systemie pojawiają się kowalscy czy też gracze, którzy nie chcą sobie zawracać głowy konsolą. Linux to powoli system który przyjmuje wszystkie typy użytkowników :slight_smile: