Nagrywanie muzyki z filmów

Ściągnęłam na dysk z YouTube krótki filmik 7 minutowy i chciałabym nagrać całą ścieżke dziękową z niego w formacie mp3.

Wiecie jaki program użyc?

No1 Sound Recorder

wszystko jest ok, tylko nie mogę zgrac wiecej niż 1 minutę …nie wiem dlaczego

na pewno wersja trial, albo demo.

też tak sobie pomyślałam, a wiecie skąd wziąść pełna wersję ,nie kupując jej?

jo_gibb nie kupując jej raczej się nie da.

no to może znacie inny program?

może da się zgrać recorderem jetaudio - record(np. w ogg)

Wystarczy wyciągnąć ścieżkę audio (standardowo jest to MP3) - FLV Extract.

a wiesz jak się tym obsługiwać?tym FLV Extract ?

Wystarczy przeciągnąć plik FLV na okno programu.

flvextrou9.jpg

Jeden ‘drobiazg’ - do działania programu wymagany jest zainstalowany w systemie .NET Framework 2.0.

tak, tylko trzeba mieć plik z rozszerzeniem flv, a ja mam w avi…

Ech… trzeba było od razu to napisać.

Najpierw sprawdź w GSpot czy ścieżka audio rzeczywiście jest w formacie MP3 (MPEG-1 Layer 3).

VirtualDubMod

Po wczytaniu filmu - menu Streams > Stream list > Demux - nadaj plikowi nazwę i rozszerzenie .mp3.

Albo…

VirtualDub-MPEG2

Po wczytaniu pliku - menu File > Save WAV… > zmień typ pliku na MP3, nadaj mu nazwę i zapisz (oczywiście przy zaznaczonym Direct stream copy w menu Audio).

Albo…

Yamb

Zakładka Extract > otwórz plik - Input > zaznacz Extract i wybierz Audio … from AVI files > kliknij na Extract.

Albo…

AVI-Mux GUI

Dodaj plik - add z menu kontekstowego myszy > zaznacz i kliknij na generate data source from file > zaznacz scieżkę audio i z menu kontekstowego wybierz extract binary.

Albo…

Avidemux

Po otwarciu pliku wybierz z menu Audio opcję Save - nadaj plikowi nazwę i rozszerzenie i zapisz.

ok, chciałabym sie jeszcze spytać, czy w jakimś z tych programów można tak ustawić ,żeby nagrac scieżkę audio np. od 3 minuty do 10?

Tak, w VirtualDub-MPEG2.

Zaznacz początek i koniec fragmentu - Set selection start / Set selection end z menu Edit - i zapisz (Save WAV… - typ pliku MP3).

—EDIT—

Oj! Widzę, że VirtalDub-MPEG2 mimo wszystko (podobnie jak VirtualDub i VirtualDubMod) dokleja do pliku nagłówek formatu WAVE.

Jeśli miałoby Ci to przeszkadzać - skorzystaj z BeSliced. Przeciągnij plik na okienko programu i kliknij na Fix File!.

Mam problem.

W VirtualDub Mod chciałam sciągnąc ściężkę dźwiękową z filmu. Niestety nie chciał film wejść i pojawił sie taki o to komunikat :

"Couldn’t locate decompressor for format “XVID” (unknown).

VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatible codec to decompress video. DirectShow codecs, such as those used by Windows Media Player , are not suitable. Only ‘Direct stream copy’ is availaible for this video."

Próbowałam tez na VirtualDub MPG2,Yamb (ten program sciąga mi ściężka w formacie RAW) i Avidemux ( ten ściąga mi w formacie mp3 ale za to nie odtwarza )

Pomożecie?

Zainstaluj kodek Xvid lub włącz jego obsługę w ffdshow VfW.

W jakim formacie jest audio?

Sprawdź w GSpot albo MediaInfo.

audio jest w formacie AC3

Złączono Posta : 12.05.2007 (Sob) 12:22

Zainstalowałam kodek XviD.

Teraz natomiast ładuje sie film, nagrywa sciężke dzwiękową, ale winamp mi jej nie odtwarza (tak samo jak w Avidemux)

A widzisz… MP3 a AC3 to jest różnica.

Jeśli nie chcesz wykonywać konwersji na MP3, a po prostu odtwarzać:

  • Winamp + odpowiedni plugin - jeśli odtwarzany dźwięk będzie zbyt cichy, zajrzyj do konfiguracji plugina i zmień Output z Direct Sound na Winamp output (zakładka Main) oraz głośność (Gains - zakładka Mixer),

  • foobar2000 + plugin foo_ac3.

(Oczywiście przy demuxowaniu w VDM nadaj plikowi rozszerzenie .ac3)

A znasz jakiś porządny program do wykonania konwersji z AC3 do mp3? Ja próbowałam wieloma i zaden nie chciał tego zrobić.