Nagrywanie muzyki z internetu!

Jeśli się powtarzam i już ktoś wcześniej dał taką informację proszę skasować poniższe.

Spotkałem się na tym forum z ciągłymi pytaniami o tym jak skutecznie nagrywać z radia internetowego muzykę na twardy dysk.

Wiem, że taką opcję ma iRadio, ale jest to opcja dostępna trialowo zaś w Winampie jest to rozwiązane w jakiś dodatek, który wg mnie nie zawsze działa poprawnie.

Dla posiadaczy kart dźwiękowych SoundBlaster mam dobry pomysł, który sprawdza się znakomicie jako cyfrowy magnetofon.

Przynajmniej moja karta 4.1 ma oprogramowanie gdzie jest zainplantowany Recorder.

Polega to na tym, że puszczamy sobie jakąkolwiek muzyczkę z radia internetowego i włączamy nagrywanie na uprzednio wywołanym na pulpit Recorderze gdzie włączamy opcję (nagrywanie pliku Wave)

Potem zostaje , tylko odtwarzanie z komputera lub nagranie sobie na płytkę zgranego materiału.

PS

Recorder ma też inne opcje i może zgrywać do wave inne pliki takie jak np. midi.

I wszystko będzie psu na budę jeżeli ktoś np wyśle nam wiadomość na gg gdyż recorder nagrywa nam wszystkie dźwięki.

No tak… ale przecież dzwięki (również te w gg) zawsze można wyłączyć.

Trzeba w tym czasie wyłączyć inne źródła aby nie generowały niepotrzebnych efektów które mogą się równolegle nagrać np. Outlook.

No chyba tyle możemy się poświęcić, żeby nagrać jakiś fajny kawałek a jak ktoś nie może paru minut wytrzymać bez Tlenu czy GG to już jego problem. :smiley:

DZiękuję za taki komfort nagrywania jak musze wyłączać po koleji wszystkie dźwięki w systemie. :stuck_out_tongue:

Topic nie spełnia znamion sprawdzonej porady

:arrow: Na luzie

Widzę, że mimo rozwiązania ważnego problemu chcecie go spuścić z wodą, tylko dlatego, że ma pewne niedogodności.

Jak chcecie pozbawić userów dobrego pomysłu to już Wasz problem.

To chyba usera problem, czy będzie mu ta niedogodność przeszkadzać, czy nie, ale chcecie pozbawić userów decydowania o tym.

To zależy…

We wszystkich programach z których korzystam mam wyłączone dźwięki.

Dlatego też dla mnie jest to jak najbardziej sprawdzona porada :stuck_out_tongue:

P.S.

Z całym szacunkiem fiesta, chyba niepotrzebnie przerzuciłeś ten temat do działu na luzie.

Pasuje on tutaj tak, jak kwiatek do kożucha.

Zdecyduj się - albo śmietnik albo sprawdzone porady.

Odpowiedź chyba znam! :frowning:

Inaczej bym się miło rozczarował. :smiley:

Jeżeli już przez WinAmp’a słuchamy radia, to w ostateczności można skorzystać z plugin’u, któy jest w nim dostępny:

waveOut

ma tylko jedną wadę - nie słychać co się nagrywa :frowning: ale mamy ładny plik *.wav, a potem sobie w nim szukamy co nam się podoba.

Ja dałem alternatywne rozwiązanie z doskonałym cyfrowym recorderem, który może nagrywać z 9 różnych źródeł. (CD Audio, Line-In, Microphone, Auxiliary, TAD-In, Wave, Midi, SPEDIF-In, What U Hear)

Wysoka jakość nagrania gwarantowana.

Przed chwilą nagrałem płytkę z takiej radiowej sesji i materiał jest doskonałej jakości.

co do radia internetowego

po co się męczyć jeśli tym http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=66&id=900 można nagrywać i to zaraz do mp3, poza tym zapisuje wraz z tytułem (jeśli takowy jest podany) a także z przerwami między utworami.

Wiecie po co kombinowac skoro mozecie wlaczyc “Rejestrator Dzwieku” i nagrac co sie chce ? :o Nie moge pojac dlaczego ludzie chca sobie utrudniac zycie :confused:

Do obsługi tego “kombajna” potrzeba absorbować procesor kompa co obciążą system, a do nagrywania przez recorder karty zatrudniony jest dedykowany dźwiękowi procesor umieszczony na karcie. (w tym przypadku “EMU”)

PS

A jaki najdłuższy utwór można nagrać na rejestratorze dźwięku skoro u mnie ustawione jest na 60 s i po tym rejestrator się wyłącza?

Gdy się kończy - klikasz szybko record i ile chcesz :slight_smile:

(Audacity - Zobacz ten program)

Tylko po co te kombinacje jeśli posiadam tak znakomity program do nagrywania za pomocą SoundBlastera i jego oprogramowania.

I to jest właśnie przekombinowanie aby tylko udowodnić…właśnie co?

WARTO!!

Sprawdzone , i co wazne jest OK !

Polecam !

Toś wykombinował - co 60 sekund mam

klikać , by dalej coś nagrać ??

Z dwojga złego - lepsze to trzecie :stuck_out_tongue:

No chyba nie paru - na całą płytkę

Audacity - tak, to jest następne dobre rozwiązanie! :slight_smile: