Nagrywanie muzyki z radia internetowego

Poszukuje programu, dzięki, któremu będę mogła zgrać muzykę, która jest odtwarzana w radiu internetowym. Z góry dzięki za wszelakie propozycję :slight_smile:

Programikiem Audacity możesz nagrywać wszystkie dźwięki jakie w danym momencie odtwarza Twój komputer. Musisz tylko jako źródło dźwięku w programie wybrać Stereo Mix i kliknąć czerwony przycisk nagrywania. potem nagrania możesz zapisywać np. do formatu mp3, wav lub Ogg Vorbis. Więcej masz tutaj.

albo program Screamer radio - jest tam opcja nagrywania

albo Radiotracker Platinum 4.1.36.0

Radiotracker - produkt firmy RapidSolution - umożliwia pobieranie wręcz nieograniczonej ilości utworów muzycznych w postaci plików mp3. Wg twórców programu, pliki muzyczne pobierane są legalnie i bez opłat. Utwory te pobierane są bezpośrednio z internetowych stacji radiowych. Baza programu zawiera ponad 14 000 (czternaście tysięcy) stacji radiowych.

Program umożliwia również:

* automatyczne pobieranie obrazków z okładkami ściąganych albumów (o ile dana stacja radiowa to umożliwia)

* automatyczne pobieranie tekstów ściąganych utworów (o ile dana stacja radiowa to umożliwia)

* tworzenie dzwonków przeznaczonych do telefonów komórkowych (format mp3, amr, mmf)

* automatyczną normalizację ściąganych utworów

* bezpośrednie odsłuchiwanie internetowych stacji radiowych

* tworzenie listy ulubionych stacji radiowych

* tworzenie “czarnej listy” niechcianych stacji radiowych

* synchronizację z przenośnymi odtwarzaczami mp3 (iPod i inne)

Polecam Screamer Radio dostępny na vortalu

:arrow: Oto link

Aimp ma odrazu możliwość nagrywania w wav lub mp3

Jako autor i użytkownik mogę coś powiedzieć na ten temat, ale wybacz egoistyczny akcent tego postu, lecz chcę Ci po prostu pomóc.

Ciekawostka

Spróbuj wkleić link strumienia do programu służącego do pobierania plików. Ale uwaga, nie adres pliku listy odtwarzania zakończony przeważnie rozszerzeniem .pls lub .m3u tylko adres url strumienia zakończony np rozszerzeniem .ogg. Plik mimo, iż niekompletny pod względem standardów i dokumentacji będzie normalnie odtwarzany przez każdy programowy odtwarzacz.

Strumień który chcesz nagrywać jest zwykłym “dynamicznym” plikiem umieszczonym na serwerze Icecast lub Shoustcast pod konkretnym adresem. Każdy odtwarzacz strumieni nie robi nic innego tylko ściąga go “po kawałeczku”.

Jak inaczej

W dziale Download tego Vortalu znajdziesz mój program który pozwala na zapis strumienia bezpośrednio do formatu MP3 który jest akceptowalny przez każdy przenośny odtwarzacz, nie musisz ustalać bitrate oraz nazwy bo robi to on sam. Dodatkowo możesz sobie “zaprogramować” kiedy zostanie uruchomione nagrywanie . Katalog docelowy wybierasz w Opcjach aplikacji.

nagrywanie.PNG

http://www.dobreprogramy.pl/Ultimate-Player-Radio,Program,Windows,33676.html

Nie nagrywaj broń Boże rejestratorem dźwięku czy innym wynalazkiem który nie łapie TYLKO wybranego strumienia, gdyż ktoś np wyśle Ci wiadomość na Facebooku i bez wyciszonych innych aplikacji odbije się to na nagraniu (Mono Mix, Stereo Mix lub w przypadku kart dźwiękowych Creative What U hear)

Ustawa z 4 lutego 1994 odnosząca się do praw autorskich - naprawdę warto przeczytać

http://www.bg.pw.edu.pl/biblprawo/D20000904Lj.pdf

Pozdrawiam, DelphiX