Nagrywanie na DVD+RW poprzez kopiuj/wklej nie działa

Witam, mam pewien problem z nagrywaniem plików (Windows 10).
W korpo mamy poblokowane usb i przenosić fizycznie dane między komputerami możemy jedynie na płytach lub po sieci. Do tego używam płytki sformatowanej jako flash usb. Odczyt i zapis między odbywa się sprawnie i działa na zasadzie pendrive, przy użyciu eksploratora windows.

Problem pojawia się na laptopie służbowym, który wprawdzie nie ma zablokowanych usb, ale nie potrafi nagrać (skopiować) nic na taką płytę. Do nagrywania muszę używać CDBurnerXP, bo podczas próby skopiowania w eksplorerze pod prawym przyciskiem opcja wklej jest szara, a przeciągnięcie pliku powoduje pojawienie się znaczka zakazu przy ikonie.
Dodam, że laptop (też Win10) nie ma własnego napędu, korzystam z zewnętrznej nagrywarki DVDRW Dell.

W przypadku korzystania tylko z płyt kopiowanie poprzez eksplorator jest po prostu wygodniejsze niż używanie zewnętrznych aplikacji.

To korzystaj z chmury.

Czy ta nagrywarka pozwala na obsługę płyty dvdrw w ten sposób na innych komputerach? Być może jej firmware nie obsługuje takiej możliwości.

A tego nie sprawdziłem. Nie wiedziałem, że nagrywarki mogą mieć takie ograniczenia.

Edit: sprawdziłem napęd na innym laptopie i ta funkcja działa, wiec to nie wina napędu.

Firma dba o BEZPIECZEŃSTWO , a wy ■■■■ i tak będziecie kombinowac

Akurat firma pozwala na taką wymianę.

Co ciekawe, mogę pod prawym przyciskiem utworzyć na płycie nowy katalog ale już kopiować wklejać nie.