Nagrywanie obrazu systemu


(Fundacjapomocszkole0) #1

Witam. Na dysku D mam utworzony obraz systemu. Jest potrzeba przywrócenia systemu właśnie z obrazu ale narzędzie przywracania odmówiło współpracy. Obraz zawiera też to nad czym pracowałem pół roku oraz wszystko co instalowałem i sterowniki. Mogę użyć płyty recovery ale jest to pierwotna płyta i byłoby to złe rozwiązanie. Proszę o wsparcie. Jak mam nagrać i na czym obraz systemu, który ma 44 GB. I czy z niego przywrócę system.


(Kidler) #2

ja bym spróbował użyć narzędzia do naprawy systemu, które jest na płytce instalacyjnej w7 i z niego odpalić ten obraz systemu.


(Jasiek.w) #3

To narzędzie, z którego możesz uruchomić przywrócenie systemu to plik sdclt.exe w katalogu \Windows\system32 - z płyty bootowalnej z systemem Windows musisz wejść na wiersz polecenia i wpisać właśnie sdclt.exe i postepować zgodnie z instrukcjami na ekranie.


(Fundacjapomocszkole0) #4

Kłopot w tym, że system jest preistalowany na laptopie i mam tylko płytę recovery. Dlatego pomyślałem o nagraniu obrazu.


(Jasiek.w) #5

Tę twoją kopię zapasową widzi tylko ten program i to spod Windowsa 7 - możesz ten obraz skopiować na zewnętrzny dysk twardy i po uruchomieniu Windowsa i tego programu wskażesz mu ten dysk z obrazem.

Sprawdź, czy z tego programu możesz utworzyć dysk naprawy systemu - jest tam taka opcja.


(Fundacjapomocszkole0) #6

O jakim programie mówisz, czy o sdclt.exe


(Jasiek.w) #7

Jesli jesteś w systemie to Panel sterowania->kopia zapasowa - te ten sam program - tylko wywołując ją np z dysku i z wiersza polecenia trzeba znać nazwę programu. Tam jest taka zakładka Tworzenie dysku naprawy systemu - możliwe jednak, że przez tę opcje nie uda ci się nagrać płytki - dlatego sprawdź to - a nuż.


(Fundacjapomocszkole0) #8

Dysk naprawy się robi z wywołanego programu. Trochę to potrwa.

Wielkie dzięki za pomoc. Dalej sobie poradzę. A co z moim obrazem nagrać go na płyty. To 44 GB.


(marcin82) #9

Jedyne co mi przychodzi do glowy - zdefragmentuj ten dysk z plikiem obrazu, może pojawiły się jakieś błędy, ewentualnie przejedź systemowym narzędziem do sprawdzania dysku. Nie wiem w jakim formacie system tworzy taki obraz, być może jest jakiś inny program (nie systemowy), który obsługuje obrazy tego typu.


(Jasiek.w) #10

System będziesz przywracał na partycji C więc obraz na D ci nie przeszkadza i jak stworzysz płytkę naprawy sytemu, to skorzystasz z obrazu na dysku D.

Problem byłby gdyby cały dysk z C i D nawalił.