Nagrywanie obrazu z ekranu w wysokiej jakości

Witam,

chciałem spytać, czy zna ktoś jakiś program do nagrywania obrazu z ekranu, ale żeby ten nagrany obraz był w wysokiej jakości. Korzystałem już z CamStudio 2.5, ale niestety nie mogłem uchwycić nagrywania tak, by nagrany obraz nie “skakał”. Chodzi mi o to, że chciałem nagrać wizualizacje z Winampa i momentami są one dość szybkie, gdy szybciej leci muzyka, szybko się zmieniają też te wizualizacje, ale jak wiadomo, te wizualizacje zmieniają się, że tak się wyrażę, w taki sposób, że przechodzi ładnie z jednej na drugą. Natomiast jak już nagram i odtworzę, to wygląda to trochę jakby klatka po klatce, już nie jest takie ładne, jak wtedy, gdy nie jest nagrane.

Dlatego właśnie potrzebuję czegoś, co nagra taką wizualizację, czy też w ogóle to co się dzieje na ekranie monitora, w wysokiej jakości, albo może ktoś wie, czy Cam Studio da się ustawić tak, żeby nagrywało obraz w wysokiej jakości? :slight_smile:

Może Camtasia Studio…

tutorial w linku

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zro … sia-studio

Bardzo fajny ten programik. Widzę też, że można przerobić filmik na rozdzielczość HD.

Problem polega na tym, że i tutaj (w Camtasia Studio), gdy nagram, to po odtworzeniu jest podobny efekt co w CamStudio - nie ma tego płynnego latania "obiektów w wizualizacjach Winampa, tylko tak jakby się co chwila przycinało, lub inaczej mówiąc “klatka po klatce”.

Zauważyłem też, że podczas samego nagrywania w Camtasia Studio, taki efekt się rozpoczyna robić w wizualizacjach Winampa gdy zacznę nagrywać, a gdy wyłączę nagrywanie, to wtedy te obiekty w wizualizacjach latają płynnie i normalnie.

Wygląda to tak, jakby Cmatasia spowalniała działanie programu wizualizacji Winampa, albo może kartę graficzną, albo w ogóle całego kompa (np. pamięć komputera).

Przy okazji podaję dane mojego komputera (może trzeba coś dołożyć :confused: ):

Mam pamięć 1024 + 256 (MB)

windows xp

proc - Celeron 2,8 ghz

Karta grafiki: ATI Radeon 9250 (RV280) - chyba o to chodzi

ja używałem camtasia studio do nagrywania obrazu i właśnie obraz był żyleta i przy tym zajmował bardzo mało miejsca, pobaw się w ustawieniach kodekami. Ja też tak robiłem do uzyskania najlepsze jakości. Na necie masz poradniki jak zrobić bardzo dobrej jakość obraz w rozdzielczości HD przy zajmowaniu miejsca. WMV też dobry format do tego typu zabaw. Ja się właśnie dziwiłem, że Camtasia daje taki obraz i plik wynikowy zajmuje tylko tyle miejsca. Jak przerabiałem potem film np. w Sony Vegas to na jakości nie tracił, ale nie mogłem uzyskać podobnej wagi pliku w innym formacie, zawsze mi sporo więcej zwracał.

Właściwie to w tym przypadku nie musi być małej wagi plik wyjściowy, bo potem to wszystko wrzucam do Ulead Video Studio i będę łączył w jeden film, który będzie w formacie SVCD albo coś z tych - więc chyba nie będzie zajmował wiele miejsca :slight_smile:

Martwi mnie tylko czy bawiąc się kodekami, będzie można rzeczywiście uzyskać dobrą jakość tych latających obiektów w wizualizacjach Winampa, tzn. żeby latały płynnie, a nie tak jakby klatka po klatce.

Spróbuję z tym przełożeniem tego co nagrałem w Camtasia Studio na jakość HD, ciekawe co uzyskam i czy się uda polepszyć tą jakość. Bo w zasadzie to mówiąc o jakości, nie mam na myśli latających pasków czy coś w tym stylu, bo to akurat nie występuje, tylko chodzi mi o to, żeby była płynna ciągłość tych latających obiektów, a nie takie jakby zacinanie się, przeskakiwanie, czyli “klatka po klatce”.

Hmm, nie wiem czy jasno się wyrażam w przypadku tej jakości, ale może ktoś zrozumie o co mi chodzi :slight_smile:

i jak efekt?

wg mnie nic nie da przełożenie tego na jakość HD jeśli źródło jest do kitu, jak ktoś kiedyś napisał “Z gówna bata nie ukręcisz” hehe

Możesz sprecyzować swoją odpowiedź??