Nagrywanie obrazu z ekranu w wysokiej jakości


(4dr14n) #1

Witam,

chciałem spytać, czy zna ktoś jakiś program do nagrywania obrazu z ekranu, ale żeby ten nagrany obraz był w wysokiej jakości. Korzystałem już z CamStudio 2.5, ale niestety nie mogłem uchwycić nagrywania tak, by nagrany obraz nie "skakał". Chodzi mi o to, że chciałem nagrać wizualizacje z Winampa i momentami są one dość szybkie, gdy szybciej leci muzyka, szybko się zmieniają też te wizualizacje, ale jak wiadomo, te wizualizacje zmieniają się, że tak się wyrażę, w taki sposób, że przechodzi ładnie z jednej na drugą. Natomiast jak już nagram i odtworzę, to wygląda to trochę jakby klatka po klatce, już nie jest takie ładne, jak wtedy, gdy nie jest nagrane.

Dlatego właśnie potrzebuję czegoś, co nagra taką wizualizację, czy też w ogóle to co się dzieje na ekranie monitora, w wysokiej jakości, albo może ktoś wie, czy Cam Studio da się ustawić tak, żeby nagrywało obraz w wysokiej jakości? :slight_smile:


(Grandgrand89) #2

Może Camtasia Studio..

tutorial w linku

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zro ... sia-studio


(4dr14n) #3

Bardzo fajny ten programik. Widzę też, że można przerobić filmik na rozdzielczość HD.

Problem polega na tym, że i tutaj (w Camtasia Studio), gdy nagram, to po odtworzeniu jest podobny efekt co w CamStudio - nie ma tego płynnego latania "obiektów w wizualizacjach Winampa, tylko tak jakby się co chwila przycinało, lub inaczej mówiąc "klatka po klatce".

Zauważyłem też, że podczas samego nagrywania w Camtasia Studio, taki efekt się rozpoczyna robić w wizualizacjach Winampa gdy zacznę nagrywać, a gdy wyłączę nagrywanie, to wtedy te obiekty w wizualizacjach latają płynnie i normalnie.

Wygląda to tak, jakby Cmatasia spowalniała działanie programu wizualizacji Winampa, albo może kartę graficzną, albo w ogóle całego kompa (np. pamięć komputera).

Przy okazji podaję dane mojego komputera (może trzeba coś dołożyć :confused: ):

Mam pamięć 1024 + 256 (MB)

windows xp

proc - Celeron 2,8 ghz

Karta grafiki: ATI Radeon 9250 (RV280) - chyba o to chodzi


(Marcindodo) #4

ja używałem camtasia studio do nagrywania obrazu i właśnie obraz był żyleta i przy tym zajmował bardzo mało miejsca, pobaw się w ustawieniach kodekami. Ja też tak robiłem do uzyskania najlepsze jakości. Na necie masz poradniki jak zrobić bardzo dobrej jakość obraz w rozdzielczości HD przy zajmowaniu miejsca. WMV też dobry format do tego typu zabaw. Ja się właśnie dziwiłem, że Camtasia daje taki obraz i plik wynikowy zajmuje tylko tyle miejsca. Jak przerabiałem potem film np. w Sony Vegas to na jakości nie tracił, ale nie mogłem uzyskać podobnej wagi pliku w innym formacie, zawsze mi sporo więcej zwracał.


(4dr14n) #5

Właściwie to w tym przypadku nie musi być małej wagi plik wyjściowy, bo potem to wszystko wrzucam do Ulead Video Studio i będę łączył w jeden film, który będzie w formacie SVCD albo coś z tych - więc chyba nie będzie zajmował wiele miejsca :slight_smile:

Martwi mnie tylko czy bawiąc się kodekami, będzie można rzeczywiście uzyskać dobrą jakość tych latających obiektów w wizualizacjach Winampa, tzn. żeby latały płynnie, a nie tak jakby klatka po klatce.

Spróbuję z tym przełożeniem tego co nagrałem w Camtasia Studio na jakość HD, ciekawe co uzyskam i czy się uda polepszyć tą jakość. Bo w zasadzie to mówiąc o jakości, nie mam na myśli latających pasków czy coś w tym stylu, bo to akurat nie występuje, tylko chodzi mi o to, żeby była płynna ciągłość tych latających obiektów, a nie takie jakby zacinanie się, przeskakiwanie, czyli "klatka po klatce".

Hmm, nie wiem czy jasno się wyrażam w przypadku tej jakości, ale może ktoś zrozumie o co mi chodzi :slight_smile:


(Marcindodo) #6

i jak efekt?

wg mnie nic nie da przełożenie tego na jakość HD jeśli źródło jest do kitu, jak ktoś kiedyś napisał "Z gówna bata nie ukręcisz" hehe


(4dr14n) #7

Możesz sprecyzować swoją odpowiedź??