Nagrywanie obrazu z monitora

Cześć!

Poszukuję jakiegoś programiku do nagrywania tego co dzieje się na moim komputerze - czegoś podobnego do Camtasia Studio. Najlepiej by było gdyby można było ustawić w nim logo itp.

Znacie taki programik?

Chodzi Ci może o coś takiego jak program o nazwie RecordMyDesktop (graficzna nakładka GtkRecordMyDesktop)? Kiedyś używałem jeszcze jakiegoś ale nazwy nie pamiętam :slight_smile:

Pozdrawiam!

OK zainstalowałem, ale okazało się, że ten program zapisuje filmy w jakimś dziwnym formacie OGV. I o ile jeszcze domyślny odtwarzacz potrafi je odtworzyć, to już program do edycji video (Open Shot Video Editor) kompletnie sobie z nim nie radzi. Teoretycznie go uruchamia, ale z tego filmu nic nie widać - pół filmu jest różowe a drugie pół niebieskie. W tle widać latającą myszkę, ale nic więcej…

Zacytuję tutaj wypowiedź z polskiego forum ubuntu:

Eksportowałem ten film do AVI i oto skutek (film zaczyna się w 13 sekundzie):

Co zrobić, żeby zapisywać filmy za pomocą programu RecordMyDesktop w innym formacie niż OGV?

Albo przynajmniej, żeby program Open Shot Video Editor poprawnie go otwierał…

Czym to konwertowałeś?

^^ Przecież wyraźnie jest napisane czym…

Dokładnie tak zrobiłem…

Możesz za pomocą programu devede

Lub mencodera (duzo pisania na początku ale pozniej też prosto i oczywiscie sprawdz czy masz mencodera jak nie to zainstaluj). To przepisa na przydatny skrypt.

http://ubuntuforums.org/showpost.php?p= … stcount=15

Super - czyli muszę nagrywać filmy w formacie OGV później je konwertować do AVI aby następnie móc je obrobić i zapisać jako MP4.

Powoli zaczyna mnie to irytować - ile można obchodzić i każdą operację wykonywać 3 razy dużej. W Windows automatycznie nagrywałem i obrabiałem w Camtasii, natomiast w Linuxie muszę używać do tego 3 programów.

Tak samo jest ze wszystkim - w OpenOffice nie da rady normalnie pracować, jest uciążliwy, niewygodny i znalezienie w nim dowolnego narzędzia trwa rok. Tylko tak dalej a naprawdę nie wytrzymam i wrócę do Windows’a…

Nie wiem co tam twórcy tego programu nacudowali ale pamiętam, że kiedyś nagrywało, jeśli dobrze pamiętam, w formacie ogg i nie było takich problemów.

Pozdrawiam!