Nagrywanie plików foto, i brak możliwości ich odtworzenia

Witam

Otóż mam następujący problem z nagrywarką w laptopie HP Pavilion dv6715ew.

Chciałem wypalić na płytę DVD ogromny zbiór moich fotografii zgromadzonych na dysku twardym, no i owszem proces nagrywania niby poszedł pomyślnie - ale w żaden sposób nie można tych plików z nagranej płyty DVD odtworzyć na moim lapku, ani na lapku braciaka. Natomiast inne płyty muzyka, filmy DVD itp odtwarzane są bezproblemowo - na moim laptopie. Do nagrywania płyt CD/DVD używam programu Ashampoo Burning Studio 2012.

Po włożeniu do napędu nagranej przeze mnie płyty ze zdjęciami i dwukrotnym kliknięciu na ikonę odtwarzacza CD/DVD wyświetla się komunikat:

image_id: 4744

Czy wpływ na taki stan rzeczy że nagrywarka niby wypala płyty ale ich nie odtwarza mogą mięć wyłączone jakieś usługi (jeżeli tak to które) w systemie Windows 7 ? O to lista usług które wyłączyłem:

  1. Agent ochrony dostępu do sieci

  2. Karta inteligencka

  3. Logowanie pomocnicze

  4. Menadżer konfiguracji usług pulpitu zdalnego

  5. Netlogon

  6. Parental Controls

  7. Pomoc IP

  8. SNMPTrap

  9. Zasady usuwania karty inteligenckiej

  10. Bufor wydruku

  11. Usługa raportowania błędów w systemie Windows 7

  12. Rejestr zdalny

  13. Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet

  14. Przeglądarka komputera

  15. Windows Defender

  16. Asystent zgodności programów

  17. Windows Search

  18. Routing i dostęp zdalny

Używam systemu Windows 7 Home Premium x86

Czy da się jeszcze po za tym coś zrobić aby nagrywarka zaczełą poprawnie wypalać płyty, czy jednak czas rozglądac się za nową - czy jest jednak sens inwestowania w nowy napęd, gdy mój laptop ma już 4,5 lat ?

Używam Burn Aware Free i jest tam opcja “Zweryfikuj poprawność danych na płycie po nagraniu”.

W Ashampoo powinna być podobna opcja.