Nagrywanie płyt DVD-DL

(Krzys92) #1

Hej!

Mam w domu płytę DVD+R DL. Jak sama nazwa wskazuję jest ona dwustronna o pojemności 9,4gb. Chciałbym się zapytać jak sie takie coś nagrywa? xD Pierwszy raz będę taką płytę wypalać więc lepiej sie spytać czy Nero 7 będzie prosiło o zmianę strony płyty czy jak.

Z góry dzięki za odpowiedź.

PS. Moja nagrywarka to LG GSA-4167B a moja siostra ma LG H12N. Na której będzie lepsza jakość nagrania?

(adam749) #2

Nagrywa się tak samo jak na wszystkie płyty.

Czyli wchodzisz w nero > utwórz dysk z danymi........

Co do jakości nagrywania to mu się wydaje, że nie ma różnicy która nagrywara.

(Krzys92) #3

No tak tylko że ta jest dwustronna a jak mi wiadomo laser w nagrywarce jest z jednej strony więc chyba będzie trzeba płytę odwrócić. I czy Nero bedzie o to prosić czy jak?

(adam749) #4

Dwustronna nie znaczy że nagrywa po obu stronach. Nagrywa się tak jak zwykłe płyty.

(Krzys92) #5

Włożyłem płytkę do napędu, włączyłem Nero Burning ROM zmieniłem komplikacje na UDF, przeciągłem pliki na płytę (jeden plik ma 6gb i dlatego UDF) i na dole ekranu gdzie jest wykres o ilości miejsca na dysku pisze mi że sie nie zmieści. Wchodzę w Informacje o dysku i pokazuje mi że płyta jest DVD+R o pojemności 4,5gb.

No więc jak jest z tym nagrywaniem? :confused:

(mysz 1) #6

Zachowuje się jak zwykła płyta DVD , musisz sam obracać .

http://hdtvmania.pl/2007/09/19/dwustronne-dvd/

(Stanki) #7

Witam

Panowie mylicie pojęcia. Płyta DVD+-R DL oznacza płytę dwuwarstwową (nie dwustronną). Popularnie nazywana DVD9. Jeżeli nagrywasz więcej niż standardowe 4.36 GB i masz umieszczoną DVD9 w napędzie to program do nagrywanie wszystko automatycznie wykryje/ustawi i elegancko wypali. Jedynie podczas oglądanie filmów nagranych na DVD+-R DL obraz może się na chwilkę "przyciąć" podczas zmiany warstwy. Jest to naturalne i praktycznie nieodczuwalne podczas oglądania.

To tyle

Pozdro

(adam749) #8

Poszukaj w ustawieniach zapisu zmiany wielkości płyty. Ja mam Nero 8 i u mnie jest to na dole:

beztytuuxr1.th.jpgthpix.gif

(Krzys92) #9

Ojojoj... Ja nic nie pomyliłem :slight_smile: Oto dowód: dd903cca45a4781am.jpg

Adam, wybranie pojemności płyty jest aktywne wtedy jak sie nie ma płyty w napędzie. Jak sie już włoży to ustawi wg. pojemności płyty.

Miałem od kolegi płytę DVD9 jednostronną (możliwe że dwuwarstwowa, nie wiem) i wyglądała ona jak normalna CD\DVD na jednej stronie można było pisać. Tą co ja mam jest jak... dwustronna. Wygląda jak by na obu stronach można było nagrywać.

(Vanshei) #10

Djablo , masz płytkę którą musisz przełożyć na drugą stronę chcąc upchnąć 9,4 GB :slight_smile: To nie DL :smiley:

(Stanki) #11

DL (Double Layer) oznacza dwie warstwy. W twoim przypadku Dual Sided - dwie strony.

Zgadza się. Tego typu płyty nagrywa się po obu stronach. Np. mając plik 8 GB będziesz musiał podzielić go na 2x4GB. Jeden nagrywasz na jednej stronie, odwracasz płytkę na drugą stronę i nagrywasz drugi (tak jakbyś nagrywał na dwóch płytach, tylko zamiast je zmieniać odwracasz swoją na drugą stronę). To są w końcu jakby dwie odrębne płytki sklejone razem.

PS.

Ciekawi mnie czy są płytki dwustronne dwuwarstwowe :wink: ?

(Krzys92) #12

Łooo kurde.... wreszcie mi ktoś to dobrze wytłumaczył. Czyli okazało się że te płyty co ja mam to są 2DVD-R w 1płycie #-o

To dlatego były tanie :stuck_out_tongue:

No cóż. Mój błąd. Dzięki za wyjaśnienie sprawy.

Pozdrawiam :wink:

(Matewka) #13

Są. Mają pojemność ok. 17GB.

Ja mam problem z nagraniem płyty DL. Płyta zaczyna się "rozkręcać", trochę porzęzi itp. po czym pokazuje błąd, że zapis nie powiódł się. Nie pamiętam o co dokładnie chodziło, ale prawdopodobnie coś z DAO. Nie znam się na tym i liczę na pomoc. Co do możliwości mojej nagrywarki to jestem pewien, że obsługuje i nagrywa płyty DL.

(Onimusza666) #14

polecam tę stronkę http://www.cdrinfo.pl/ Jeżeli chodzi o zabawę w przegrywanie i tego typu sprawy :lol:

(impassive) #15

Pewnie badziewiasta płyta.

(Matewka) #16

To jest EMTEC. Nie znam się, ale wydaje mi się, że zawsze była to raczej rzetelna firma...

(impassive) #17

No tak. Emtec generalnie jest OK (choć możliwe, że trafiła się gorsza seria). No i zdarzają się "wybredne" nagrywarki. Np. mój kumpel w laptopie Fujitsu-Siemens nie nagra nic na płytę Verbatima czy TDK.