Nagrywanie płyt DVD-DL

Hej!

Mam w domu płytę DVD+R DL. Jak sama nazwa wskazuję jest ona dwustronna o pojemności 9,4gb. Chciałbym się zapytać jak sie takie coś nagrywa? xD Pierwszy raz będę taką płytę wypalać więc lepiej sie spytać czy Nero 7 będzie prosiło o zmianę strony płyty czy jak.

Z góry dzięki za odpowiedź.

PS. Moja nagrywarka to LG GSA-4167B a moja siostra ma LG H12N. Na której będzie lepsza jakość nagrania?

Nagrywa się tak samo jak na wszystkie płyty.

Czyli wchodzisz w nero > utwórz dysk z danymi…

Co do jakości nagrywania to mu się wydaje, że nie ma różnicy która nagrywara.

No tak tylko że ta jest dwustronna a jak mi wiadomo laser w nagrywarce jest z jednej strony więc chyba będzie trzeba płytę odwrócić. I czy Nero bedzie o to prosić czy jak?

Dwustronna nie znaczy że nagrywa po obu stronach. Nagrywa się tak jak zwykłe płyty.

http://pl.wikipedia.org/wiki/DVD%2BR_DL

Włożyłem płytkę do napędu, włączyłem Nero Burning ROM zmieniłem komplikacje na UDF, przeciągłem pliki na płytę (jeden plik ma 6gb i dlatego UDF) i na dole ekranu gdzie jest wykres o ilości miejsca na dysku pisze mi że sie nie zmieści. Wchodzę w Informacje o dysku i pokazuje mi że płyta jest DVD+R o pojemności 4,5gb.

No więc jak jest z tym nagrywaniem? :confused:

Zachowuje się jak zwykła płyta DVD , musisz sam obracać .

http://hdtvmania.pl/2007/09/19/dwustronne-dvd/

Witam

Panowie mylicie pojęcia. Płyta DVD±R DL oznacza płytę dwuwarstwową (nie dwustronną). Popularnie nazywana DVD9. Jeżeli nagrywasz więcej niż standardowe 4.36 GB i masz umieszczoną DVD9 w napędzie to program do nagrywanie wszystko automatycznie wykryje/ustawi i elegancko wypali. Jedynie podczas oglądanie filmów nagranych na DVD±R DL obraz może się na chwilkę “przyciąć” podczas zmiany warstwy. Jest to naturalne i praktycznie nieodczuwalne podczas oglądania.

To tyle

Pozdro

Poszukaj w ustawieniach zapisu zmiany wielkości płyty. Ja mam Nero 8 i u mnie jest to na dole:

beztytuuxr1.th.jpgthpix.gif

Ojojoj… Ja nic nie pomyliłem :slight_smile: Oto dowód: dd903cca45a4781am.jpg

Adam, wybranie pojemności płyty jest aktywne wtedy jak sie nie ma płyty w napędzie. Jak sie już włoży to ustawi wg. pojemności płyty.

Miałem od kolegi płytę DVD9 jednostronną (możliwe że dwuwarstwowa, nie wiem) i wyglądała ona jak normalna CD\DVD na jednej stronie można było pisać. Tą co ja mam jest jak… dwustronna. Wygląda jak by na obu stronach można było nagrywać.

Djablo , masz płytkę którą musisz przełożyć na drugą stronę chcąc upchnąć 9,4 GB :slight_smile: To nie DL :smiley:

DL (Double Layer) oznacza dwie warstwy. W twoim przypadku Dual Sided - dwie strony.

Zgadza się. Tego typu płyty nagrywa się po obu stronach. Np. mając plik 8 GB będziesz musiał podzielić go na 2x4GB. Jeden nagrywasz na jednej stronie, odwracasz płytkę na drugą stronę i nagrywasz drugi (tak jakbyś nagrywał na dwóch płytach, tylko zamiast je zmieniać odwracasz swoją na drugą stronę). To są w końcu jakby dwie odrębne płytki sklejone razem.

PS.

Ciekawi mnie czy są płytki dwustronne dwuwarstwowe :wink: ?

Łooo kurde… wreszcie mi ktoś to dobrze wytłumaczył. Czyli okazało się że te płyty co ja mam to są 2DVD-R w 1płycie #-o

To dlatego były tanie :stuck_out_tongue:

No cóż. Mój błąd. Dzięki za wyjaśnienie sprawy.

Pozdrawiam :wink:

Są. Mają pojemność ok. 17GB.

Ja mam problem z nagraniem płyty DL. Płyta zaczyna się “rozkręcać”, trochę porzęzi itp. po czym pokazuje błąd, że zapis nie powiódł się. Nie pamiętam o co dokładnie chodziło, ale prawdopodobnie coś z DAO. Nie znam się na tym i liczę na pomoc. Co do możliwości mojej nagrywarki to jestem pewien, że obsługuje i nagrywa płyty DL.

polecam tę stronkę http://www.cdrinfo.pl/ Jeżeli chodzi o zabawę w przegrywanie i tego typu sprawy :lol:

Pewnie badziewiasta płyta.

To jest EMTEC. Nie znam się, ale wydaje mi się, że zawsze była to raczej rzetelna firma…

No tak. Emtec generalnie jest OK (choć możliwe, że trafiła się gorsza seria). No i zdarzają się “wybredne” nagrywarki. Np. mój kumpel w laptopie Fujitsu-Siemens nie nagra nic na płytę Verbatima czy TDK.