Nagrywanie płyt DVD-dwustronnych

witam:) mam taki problem, otóż kupiłem sobie dwustronną płytę DVD jednokrotnego zapisu o pojemności 9,4 GB - nie wiem tylko jak ją nagrać: czy jako zwykłą DVD o pojemności 4,7 GB , po czym po nagraniu obróćić ją na drugą stronę i jeszcze raz wypalić dane jak dla płyty 4,7 GB czy może od razy wybrać w NERO opcję nagrywania 9,4 GB ? :?

Heh, nie chyba nie odwracaj. Poprostu upychaj az bedzie te 9 Gb i potem spróbuj nagrywać, Nero odczyta jaki to dysk i powinien nagrac, choc pewny nie jestem bo nigdy takich płyt nie nagrywałem :mrgreen:

kosior6 ale mi się wydaje iz nie kupił płyty DL (double layer) tylko DS (dual sided).

ChrisZet jak masz napisane na pudełku czy płycie?

duble side :smiley: czyli trzeba odwrócić ?

Nom trzeba odwrócić.

Sama nagrywarka nie odwróci Ci takiej płyty :stuck_out_tongue:

Tylko zastanawia mnie czy po wypaleniu 4.7 GB nastąpi przerwa w wypalaniu na zmianę strony płyty.

Nie wiem dokładnie jak to jest.

Wdg. mnie wypalasz jedną stronę 4.7 GB i potem na drugiej kolejne dane o wielkości 4.7 GB.

tylko… pisze,że płyta jest jednokrotnego zapisu… jeśli nagram jedną część (pierwszą stronę) bez mulitisesji i druga strona już nie będzie się chciała nagrywać ?

W specyfikacjach nagrywarek podaje się, że obsługuje płyty DS.

Zatem musi być ona jakoś rozpoznawana przez nagrywarkę.

Odwrócić trzeba na pewno, ale może zostaniesz o to poproszony odpowiednim komunikatem.

Trochę tu filozofujemy, bo chyba dobrze mi się wydaje, ze aju podobnie jak ja nie miał do czynienia z płytami DS.

Mam w domku płytę DS tylko nie miałem okazji jeszcze z niej korzystać (chciałem kupić DL i się pomyliłem)

Gdy nagrasz pierwszą stronę to druga pozostanie nietknięta :wink:

ChrisZet co to za płyta i ile dałeś ??

Tak z ciekawości pytam .

No i jeszcze czy do takich płyt musi być nagrywarka przystosowana. ??

No bo skoro trzeba recznie obracać to wydaje mi sie że powinno i na starszych typach ruszyć . Jedne 4,7 , na jednej stronie a drugie tyle na drugiej stronie ,tak jakby włożyć druga płytę .

Czy może jak mamy cały plik 9GB , dzieli i woła o odwrucenie ??

To wtedy powinna być nagrywarka przystowowana i program do nagrywania Chyba .

:smiley:

YY a to na pewno jest płyta dwustronna?? bo pierwszy raz o takim czymś słysze :? nie jest to czasami plyta dwuwarstowa?? 8)

To jeszcze mało wiesz. Skoro ktoś pisze, że ma dwustronną, to chyba jednak, wie co pisze… Zresztą, gdybyć skorzystał z szukajki…

Zdaje się że trzeba by wyjaśnć co to są te płyty DS ,DL ,dwuwarstowe ,

i czy istnieją dwustronne . Czy są płyty DS -DVD , DS-CDR, DL-DVD, DL- CDR ??

Czym , jak i jakimi płytami .

Niestety nigdy tym sie nie bawiłem

:smiley:

,

za płytkę dałem ok. 3 zł :smiley: - kupiłem w jednym ze supermarketów :smiley: z tego co mi się wydaje to nagrywarka nie musi być jakoś specjalnie do tego przystosowana, wystarczy żeby miała nagrywanie DVD :smiley:

Złączono Posta : 24.07.2006 (Pon) 16:05

aha nie woła o odwrócenie :smiley: i nie dzieli :smiley:

no to chyba dwówarstwowa a nie dwustronna 8)

miałem na myśli, to że nero nie nagrywa w całości tych 9 GB- tylko traktuje płytę jako dysko o pojemności 4,7GB i żeby nagrać coś na drugiej stronie trzeba odwrócić - sorki za nieścisłość :slight_smile: PS tak w ogóle to dwuwarstwowa pisze się przez U zwykłe :slight_smile:

Dzięki nawet mnie nie poprawiło :stuck_out_tongue:

Czyli wnioskuje że udało ci sie coś na niej nagrać . Tak ??

Jesli dobrze zrozumiałem to nagrywarka DVD , zwykla, nero , wielkość pliku ?? Nero woła o odwrócenie czy woła o włożenie drugieg dysku ?? Co pisze ??

Jak rozpoznał płytę ?? Może nic nie woła ?? Itp.

Podaj co pisze na dysku DS czy DL .

tak udało mi się nagrać. Nargywarka traktuje płytę jako 2 DVD po 4,7 GB , nagrywałem bez mulitsesji :slight_smile: Sam musiałem podzielić dane i sam musiałem odwrócić dysk. Na dysku Pisze DUAL SIDED - czyli dosłownie. podwójna strona czyli DS. :slight_smile: