Nagrywanie płyt na HAWKach

Witam, mój problem polega na tym,że jak wkładam czystą płyte DVD +/-R HAWK do napedu to zaczyna chodzic tak jak by czytał dane z płytki ktorych tam niema (oficjalnie, bo to podobno czysta płyta zakupiona w sklepie ) i jak juz chce zacząc nagrywanie , to jest napisane abym włożył czysty nosnik DVD, a on przecierz tam jest ? i to juz tak z 3 płytkami kazda tak samo :frowning: wczesniej nie mialem tego problemu z HAWKami, może ktoś zna tego przyczyne ?

pzdr

Nie ma takich płyt :mrgreen:

Płyta może być DVD+R albo DVD-R :slight_smile:

Heh… ale jemu chodzi pewnie o to że dawał i DVD-R i DVD+R

tak własnie o to :slight_smile: ale konkretnej odpowiedzi jeszcze niema, wiec czekam

A czy to tylko na HAWK’ach tak się dzieje :?:

jeszcze miałem ostatnio problem na MediaStore, to sa jedne z tanszych nośników ale wczesniej działały bez zarzutu, dzisiaj nagrywałem na SONY i wszytko OK, a mam jeszcze troche HAWKów i z checia bym je wykorzystał bo mam na co

Jakim programem wypalasz te płyty? Jeśli Nero to sprawdź opcję “Info o dysku”. Poza tym sprawdź na innych płytach. Jeśli będzie to samo, to może jest to wina softu. Sprawdź wypalanie płyt w innym programie i napisz jakie są efekty.

Nie oczekuj wiele od Hawk-ów i MediaStore! Jak sam napisales to sa tanie nośniki, tak wiec ich jakość jest raczej kiepska. Jeden dzilaja bez zarzutu inne juz nie. Skoro na markowej plycie jest wszystko ok to po prostu nie kupij juz najtanszych plyt. Ja uzywam TDK niewiele droższe a nigdy zadnego problemu nie mam (nagrywarka NEC’a)

no TDK dobrze sie nagrywaja, też mam NECa nagrywarke

no to wniosek może być tylko jeden - nie warto przesadnie oszczędzać na płytkach :wink:

pazdzioch rozglądnij się za nowym firmware do Twojej nagrywaki. Często naprawia to takie problemy, choć gwarancji na to nie ma. Miałem podobne problemy z płytami MAGIC za 75 gr. Za 10 płyt 3 musiałem wyrzucić i nie chcę ich widzieć na oczy. Na MEDIASTORE się jeszcze nie zawiodłem. Z tańszych płyt polecam “pomarańczowe zebry” 8) HYUNDAI.

Ja bym na twoim miejscu kupowal drozsze nosniki, to jest gwarancja lepszej jakosci i wiadomo ze jak przyniesiesz taka plztke do domu to nie bedzie z niej kich do wzrzucenia prosto do kosza (choc to tez nie jet regula) :stuck_out_tongue:

Może pomóc jeszcze wgranie nowszego biosu nagrywarki ( Nie rób tego jeżeli masz jeszcze ważną gwarancję, bo ją stracisz). Więcej informacji na ten temat uzyskasz tu:

http://www.cdrinfo.pl/biosy

No nieche za bardzo, wgrywac rozme firmware itp, bo nieche stracic gwarancji :), zobącze mozna kolejna uda sie nagrac :slight_smile: tylko najlepsze ze u kolegi sie nagrywało na LG

a wiec czyta ci plyte tak jakby byly tam dane… czyli tak jakby nagrywarka glupiala… czyli tak jakby nie wiedziala co robic… czyli tak jakby nei miala sterownikow…

ciekawostka:

w windowsach nowszych od 98 nie ma sterow ASPI :slight_smile: trzeba sobie doinstalowac :slight_smile: o tym jak to zrobic masz napisane tutaj http://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/aspi/aspi.php

Dziwne że jedne czyta a drugich nie :roll:

Niekoniecznie, bo NERO na przykład ma swoje 8)

w artykule pod linkiem jest napisane ze ASPI to nie sa sterowniki do napedow… napisane jest ze to jest pomost miedzy programem a napedem (niby taka wlasnie role spelniaja sterowniki - ale to szczegol :slight_smile: ) a zaproponowalem takie rozwiazanie, poniewaz ja mialem problem tego typu ze nie chcialo mi czytac plyt dvd nagranych w innych nagrywarkach niz NEC… po ich zainstalowaniu wszystko smiga :slight_smile:

albo mi sie zdaje albo niewiem jak zainstalowac do XP ?

ASPI to w sumie dwa pliki : wnaspi32.dll, aspi32.sys dochodzą jeszcze WOWPOST.EXE WINASPI.DLL

sprawdź czy masz plik aspiinst

pazdzioch link do artykułu na ten temat juz zamieszczalem… http://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/aspi/aspi.php

w tym artykule jest opisane jak te sterowniki zainstalowac… jesli sciagniesz stery adapteca to po rozpakowaniu pliku w folderze z instalka powinienes miec plik “install.bat” sciezke do tego pliku wpisujesz w okienku “uruchom” (start->uruchom) wraz z parametrem XP32 - dla WinXP lub X86 - dla win 98 / 2k…

czyli jak masz win XP i twoj plik install bat znajduje sie w folderze “adaptec” na dysku C to sciezka bedzie wygladala tak:

“c:\adaptec\install.bat xp32”

powodzenia :smiley: