Nagrywanie płyt z zabezpieczeniem przed kopiowaniem

Witam,

 

poszukuję programu (jakiś bezpłatny / trial itp), który będzie w stanie nagrać pliki audio (mp3) na płytę CD, ale tak, aby móc dodać zabezpieczenia przed kopiowaniem?

 

Chodzi mi o to, żeby w razie próby zripowania płyty programy będą wysypywały błędy, lub aby pojedyncze kawałki mp3 nie dały się skopiować.

 

Nie wiem czy w ogóle taki program istnieje, bo w Google niczego konkretnego nie znalazłem.

 

Pozdr.

 

TNO

Rippuje się CD-audio, więc zakładam że o taki format docelowy Ci chodzi… 

 

Nie wiem na ile to jeszcze działa, bo artykuł dość stary, ale metoda darmowa: https://freedom-to-tinker.com/blog/jhalderm/make-your-own-copy-protected-cd-passive-protection/ 

Nie bardzo rozumiem jaki jest sens wprowadzania takiego zabezpieczenia - skoro szukasz darmowego rozwiązania, to z góry możesz założyć że nie będzie szczególnie odporne.

 

Z innej beczki: Sony BMG próbowało wprowadzić “zabezpieczenie” generujące biały szum przy próbie rippowania - po przegranej w sądzie, skończyło się wycofaniem wszytkich płyt z zabezpieczeniem XCP.

 

Jeżeli to mają być pliki mp3, to albo umożliwiasz ich odczyt, albo nie - to co później się dzieje nie zależy w żaden sposób od samej płyty. Możesz wrzucić np. do zaszyfrowanego archiwum, ale odtwarzać bez wypakowania ich nie będziesz mógł (chyba że jakiś player potrafi zarządzać hasłami do archiwów).

Wszystkie obecne zabezpieczenia płyt audio czy video zostały złamane, skopiowanie to nie problem.

 

Złamać można ale…poprawnie wypalić to już odrębny problem w przypadku zabezpieczeń Video,

prócz dedykowanego softu należy posiadać także odpowiedni napęd optyczny

http://forum.cdrinfo.pl/f11/cinavia-copy-protection-92525/index5.html

Dla własnych potrzeb

http://www.cdrinfo.pl/slownik/zabezpieczenie-przed-kopiowaniem-454

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/zabezpiecz_plyte/

Powód jest taki, że mam “kilka” kawałków zakupionych i nie chciałbym, aby zostały ot tak sobie skopiowane. Wiem, że da się przejść właściwie wszystkie zabezpieczenia (choć z kilkoma moimi filmami na DVD mam problem, aby zrobić kopię bezpieczeństwa), ale moje płytki z muzyką będą leżeć w miejscu, gdzie poruszają się osoby, które nie poczynią niczego więcej niż tylko próbę skopiowania na zasadzie CTRL C CTRL V.

Co do odczytywania plików. Już gdzies kiedyś ten temat poruszyłem, że parę ładnych lat temu zgrałem wszystkie zdjęcia na płyty DVD i CD i po jakimś czasie okazało się, że mogę je otworzyć, ale skopiować już nie. Podczas kopiowania wywalało mi błąd, że pliku nie można skopiowac itp, że prawdopodobnie plik jest uszkodzony. Co było dziwne bo każdy z tych plików dał się łatwo otwierać. I nie było żadnych błędów widocznych. Tak więc, gdy zacząłem kopiować te zdjęcia na dysk mogłem to zrobić tylko jednym sposobem - PRTSCR… Tak swoją drogą, przy próbie skopiowania zdjęcia płyta muliła niemiłosiernie, podczas odczytu zdjęcia działała normalnie. :slight_smile: Dlatego pomyślałem, że skoro tak było ze zdjęciami (raczej ze starości płyty tak działały, bo kiedyś nie miałem problemu z ich skopiowaniem), to może jest jakiś program, który nagra płyty tak, aby zezwolić na odczyt (odsłuch) mp3 ale już nie na skopiowanie czy zrobienie obrazu (bez większego wysiłku).

 

Pozdr.

 

TNO