Nagrywanie płytek 800MB/870MB

Mam pytanie a zarazem prośbę o poradę: chciałem wypalić muzykę lub dane na nośniku o zwiększonej pojemności - 800MB lub 870 MB. Problem w tym, że w momenie ustawienia katalogów do wypalenia i naciśnięciu polecenia nagrywania program wyświetla mi, że włożony nośnik ma zbyt małą pojemność, jaka jest potrzebna do tej kompilacji.

Chciałbym się dowiedzieć, czy coś źle robię, bo może trzeba coś ustawić. Korzystam z NeroExpress5.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź! :slight_smile:

Tu jest wszystko wyjaśnione:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 9754#79754

wlacz opcje overburningu, ustaw dlugosc nosnika np. na 99min, uzyj trybu dao, wylacz wizarda nero, kompilacja nie moze byc multisesja i ma byc zamknieta.

no i oczywiscie nagrywarka musi sprzetowo obslugiwac overburning.

mysle, ze to wszystko co trzeba ustawic w nero… temat walkowany przynajmniej kilka razy na tym forum… powodzenia.

Dzięki za odpowiedź! Sorki, że znów poruszyłem znany Wam temat, ale jestem nowy na forum. Mam nadzieje, że moja nagrywarka jest odpowiednia - TEAC DW24 do laptopa. No i myślę, że nie spalę nagrywarki poprzez ten overburning :slight_smile:

jak nie obsluguje najwyzej nie wypalisz plyty (uszkodzisz plyte).

Albo płytę i nagrywarkę.

to jest twoje zdanie… EOT

Nie tylko jego:

Źródło:

:arrow: http://cd.uq.pl/?view=faq

mialem juz zakonczyc ta rozmowe… ale, wytlumacz mi w jaki sposob moze dojsc do fizycznego uszkodzenia napedu … widziales kiedys jak wyglada mechanizm nagrywarki?

i prosze o dokladne wylozenie mi tematu uszkodzenia nagrywarki (jezeli juz zaczales mnie uswiadamiac) podczas nagrywania z overburningiem… pewnie chodzi ci tutaj jak kiedys przeczytalem w jakiejs gazecie komputerowej, ze uszkodzisz prowadnice, bo za daleko wyjada itp. itd.

jest to nieprawda poniewaz nagrywanie z overburnm odbywa sie na dokladnie takiej samej powierzchni plyty… sciezki na plycie sa zwezone co powoduje, ze mozesz na CD nagrac wiecej danych.

poza tym jezeli nagrywarka nie obsluguje overburnu to najprawdopodobniej nawet nie zacznie tego nagrywac.

Tu jest wszystko w miarę jasno wytłumaczone.

:arrow: http://forum.cdrinfo.pl/archive/index.php/t-23663.html

To, że możliwość uszkodzenia nagrywarki jest bardzo niewielka

to jednak nie można powiedzieć, że takiej opcji w ogóle nie ma :slight_smile:

i niby co tam jest wytlumaczone?

rozmowa kilku gosci, ktorzy sobie gdybaja… w 1998 roku zakupilem philipsa 2x… nie bylo w nim mozliwosci nagrania zadnej plyty z overburnem pozniewaz on tego nie obslugiwal.

wiec mysle, ze ich i twoje gdybanie jest po to zeby sobie pogdybac.

Chcę Ci tylko pokazać, że uszkodzenie nagrywarki jest możliwe.

Co prawda bardzo mało prawdopodobne, ale jest.

Jednak myślę, że możemy zakończyć dyskusję uznając takie zdarzenie za prawie niemożliwe.

oki… tylko wyjasnij na jakiej podstawie to stwierdziles…

To jest prawda, bo nagrywanie odbywa się w innym miejscu płyty (np. Lead Out). Normalny overburning w żadnym razie nie polega na zwężaniu ścieżek zapisu… Już kilka razy rozkręcałem kumplom nagrywarki, by przywrócić do życia prowadnicę, którą wystarczy lekko popchnąć.

Poza tym ja miałem na myśli choćby wybuch płyty w nagrywarce, bo i takie przypadki się zdarzają.

Stwiedziłem to na podstawie wypowiedzi innych osób.

Poza tym logika również to samo podpowiada.

Gdyby nie było takiej możliwości to nie było by też komunikatu w nero.

Resztę wytłumaczył Pawek.

Dokładnie to,blokada prowadnicy z laserem poza obszarem zapisu/odczytu płyty,lub gorzej uszkodzenie lasera lub jego rozregulowanie w wyniku uderzenia płyty.

Nie widziałem żeby w tym momencie pękła płyta,ale wszystko możliwe.

chcial bym dodac tylko ze mojemu kumplowi wlasnie wybuchla plyta w taki spsob ale tekie przypatki to 1 na 1000000