Nagrywanie plytki DVD


(Ppplesiu) #1

Witam!

Chcialbym dowiedziec sie jak nagrac nagrywarka plyte dvd (np z filmem), zeby normalnie dzialala na dvd (przy tv). Nagralem plyte, a na niej film -> komputer odczytal bezproblemu zawartosc -> ale dvd telwizora nie odczytuje plyty (filmu). Film jest w formacie avi., zajmuje 4gb, nagrywarka to lite-on dvdrw 1693S.

PS. Chcialem was oto zapytac, bo poprostu nigdy nie nagrywalem filmow pod odtwarzacz dvd.


(Patricko) #2

Musisz przerobic plik avi na pliki DVD ktore czyta odtwarzacz.

Na forum byla masa tematow takich jak ten.

Mozesz uzyc do tego programu:

WinAvi Conv 7.1


(grand) #3

Poczytaj:

http://divx.howto.pl/modules.php?name=C ... ies&cid=27

ale najpierw zobacz jakie formaty obsługuje twoje DVD (może po prostu nie czyta *.avi - DivX, Xvid, itp.) więc trzeba przekonwertować materiał na VCD, SVCD lub DVD.

Porady jak to zrobić znajdziesz w powyższym linku.

...oraz:


(Ppplesiu) #4

No dobra, wiec kiedy chce nagrac to dvd programem NeroVision Express to te plik avi, ktory zajmuje 4gb (18 min filmu:shock: ) na plytce pojawia mi sie, ze zajmuje 600mb, a pozniej to cale kodowanie (jeden z procesow zapisu) trwa 2godz :shock: Czy to jest normalne?


(Maryś) #5

Witam.

Z tego co piszesz wnioskuję, że masz plik *.avi (DV). Godzina materiału cyfrowego np. z kamery cyfrowej przeniesiona na HDD PC-ta bez straty jakości to właśnie około 13 GB. Napisz jeszcze do jakiego formatu zgrywasz

VCD (MPEG1), SVCD (MPEG2), DVD (MPEG2) czy Divx lub Xvid (MPEG4). Można zgrać na płytę CD (oprócz formatu DVD) lub płytę DVD.

Pozdrawiam : Marian


(Ppplesiu) #6

No chce go zgrac na plytke dvd, tak zeby dvd podlaczony do tv odczytywal ten film. Jak probowalem nagrac go NeroVision to podczas zmieniania kodu czy czegos takiego po 1godzinie wyskakuje blad. Mysle, ze moze najpierw zmienic ten avi. na dvd, a dopiero pozniej NeroVision? Tylko jakim programem to zmienic bez utraty jakosci dziwieku i video?

(w razie niejasnosci)

Chodzi mi oto, ze film na dysku jest w formacie *avi (zgrany z kamery), chce go nagrac na plyte dvd tak, zeby mozna bylo go obejrzec w kinie domowym. Staralem sie to zrobic programem NeroVision, poniewaz jest on najprostszy w obsludze. Gdy on konwerstowal ten film na format dvd to wywal sie blad (moge zlaczyc jego szczegoly, ale to strasznie duzo tego jest). Nie wiem jak to zrobic innym programem, zeby na kinie domowym odtwarzal sie ladnie obraz i dzwiek. Wiesz jak to rozwiazac?


(Maryś) #7

Witam.

Wiem.

Można to zrobić tak. Ja zajmuję się amatorsko obróbką wideo i używam Ulead Video Studio 8. Pobierz wersję trial UVS9 ze strony producenta (działa 30 dni). Zrzuć jeszcze raz za pomocą UVS9 ten materiał z kamery. Możesz zrobić montaż tego materiału a potem przejdź do renderingu MPEG2 - płyta DVD. W programie możesz skorzystać z kreatora, który poprowadzi Cię krok po kroku do wypalenia płytki DVD.

Zresztą każdy inny program do NLE też to potrafi.

Pozdrawiam : Marian


(Damian560) #8

A więc tak Napisze Ci jak ja to robię.

Potrzebne będą 2 programy.

1- SubRip

Konwersja napisów z .txt do .ssa do wykorzystania w S(VCD)

Opis programu krok po kroku jak i sam program wszystko po Polsku

Znajdziesz:

http://www.divx.howto.pl/modules.php?na ... age&pid=86

2-Avi ReComp 1.0.0

Avi ReComp służy do rekompresji plików avi. Program może okazać się szczególnie przydatny tym, którzy chcą przygotować materiał filmowy dla potrzeb stacjonarnych odtwarzaczy DVD. Za jego pomocą możemy pozbyć się funkcji GMC lub Qpel oraz wkleić na stałe napisy do filmu avi. Avi ReComp umożliwia również dodanie do obrazu czarnych pasów u góry i na dole ekranu. Program obsługuje następujące formaty napisów: TMPlayer (.txt), MicroDVD (.txt / .sub), SubViewer2 (.sub), SubRip (.srt), Advanced SubStation Alpha (.ass), SubStation Alpha (.ssa).

Program dostępny jest:

http://www.divx.howto.pl/avirecomp/pl/2.htm

Krok po kroku obsługi programu:

http://www.divx.howto.pl/modules.php?na ... ge&pid=239