Nagrywanie płyty HD-DVD

Witam.

Jeżeli mam zwykłą nagrywarkę DVD to mogę nagrywać na niej płyty HD-DVD? Czy to są płyty typu blue-ray?

Na zwykłej nagrywarce DVD nie nagrasz HD-DVD. Nośniki HD-DVD a Blu-Ray to dwa różne rodzaje płyt i do ich nagrania potrzeba odpowiedniej nagrywarki, kompatybilnej z danym nośnikiem. HD-DVD to nośnik praktycznie wyparty przez Blu-Ray i nie polecam kupować tego typu płyt ani nagrywarki HD-DVD.

A co by było opłacalne i alternatywne dla dużych danych? Chodzi mi też o mobilność.

A dla uzupełnienia tego co Longhorn2009 napisał, polecam lekturę z Wikipedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/HD_DVD

Hm ale tutaj pisze, że na pierwszej warstwie można nagrać w zwykłej nagrywarce? Zastanawiam się też dyskiem zewnętrznym, ale są drogie.

Chcesz wydać fortune na plytę HD DVD żeby zapisać tylko jedna jej warstwę -15 gb. Nie lepiej kupić 4 płyty DVD za złotówkę każda.

A co do płyt Blue-Ray (BD) też sa drogie i nagrywarki również.

Jeśli nie mozesz zapisać czegoś na nośniku DVD a wiesz że taką potrzebę będziesz miał kilka razy zainwestuj w dysk twardy 2,5 ‘’ w obudowie

Są też płyty DVD 8.5 GB nawet jeszcze 15 GB myślę, że to spokojnie wystarczy. Dziękuję za pomoc:)

To lepiej nie myśl. O płytach 8,5 GB słyszałem. Ale 15 GB płyty DVD NIE ISTNIEJĄ.

Płyty 8,5 Gb też sa potwornie drogie. Więc pomyśl on dysku przenośnym albo jak zgrać te dane na płytki DVD.

Co najciekawsze to takie 8,50 Gb też nie istnieją, spotkałem się tylko z takimi 8,5 GB, no i fakt, są “nieziemsko” drogie: http://allegro.pl/listing.php/search?bu … nge_view=1 Nie przesadzasz czasami z tym, że są drogie? :wink:

Ale zakup płyty to można powiedzieć, że kupuję na raty po 10 zeta 8.5 GB a tak to dysk, 1TB już kosztuje trochę.

Czy Ty widzisz różnicę w sposobie i wygodzie użytkowania dysku i płyty CD/DVD? To są dwa różne magazyny danych, których nie można porównywać tak jak to Ty robisz. Płyta ma dużo wolniejszy czas dostępu, musisz posiadać urządzenie z napędem, w której można ją odczytać, a zewnętrzny dysk z interfejsem np. USB podłączysz do każdego komputera i laptopa wyprodukowanego w ciągu ostatnich kilku lat.

Czyli droższą a lepszą inwestycją będzie dysk?

Droższą przy zakupie, w ostatecznym rozrachunku tak nie będzie. Do tego wygoda użytkowania dysku jest dużo większa.

Ale z tego co widziałem są dwa rodzaje dysków 2,5 cala (małe pojemności i nie wymaga zasilania) i 3,5 cala(duże pojemności i wymaga zasilanie). Większą mobilnością i komfortem pracy chyba będą 2,5 cala?

2,5 cala mają mniejszy pobór prądu i wymagają jednego napięcia i dlatego są wygodniejsze (i nie mają wcale aż tak dużo mniejszej pojemności)

Jednego tzn. USB?

W środku dysku przenośnego znajduje się normalny dysk 2,5 lub 3,5 cala. Dyski 2,5 cala wymagają zasilania jedynie 5V, natomiast 3,5 cala muszą mieć podane napięcie 5V i 12 V, przy dyskach zewnętrznych 3,5 cala musi być zasilacz chociaż 12V, z którego wewnątrz obudowy dysku “robione” drugie napięcie 5V, przy oszczędnych dyskach 2,5 cala często wystarcza 5V pobierane z gniazda USB.

Dziękuję za pomoc:) Rozglądnę się za dyskami 2,5 cala.