Nagrywanie Polsatu Box Go

Chciałbym prosić o pomoc z materiałami
odtwarzanymi w Polsat box go w przeglądarce. Jako, że nie umożliwiają
pobierania materiałów ani ich zapisywania na później, a bardzo szybko
one znikają ze strony, to chciałem nagrać mecz tenisowy, aby mieć go
dla siebie na komputerze.

Użyłem do tego zewnętrznego programu OBS aby
nagrać ekran monitora. Niestety program zamiast odtwarzanego materiału
widzi czarny ekran. Dlaczego tak się dzieje? Proszę o pomoc, gdyż bardzo
zależy mi na tym, aby mieć zgrany mecz w pliku na komputerze.

Tutaj zamieszczam filmik który pokazuje co się dzieje podczas nagrywania
programem - słychać dźwięk ,ale nie widać obrazu

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Ponieważ Polsat (inne stacje tv również) nie życzy sobie aby ktokolwiek nagrywał ich nadawane programy - są po prostu szyfrowane (DRM). Spróbuj nagrać program za pomocą OBS w przeglądarce Firefox, która trochę mniej rygorystycznie przestrzega DRM.

W firefoxie jest tak samo. Nie da się jakoś tego obejść, albo nagrać innym programem?

możliwe, ze nie DRM jest taki, że go chyba nie nagrasz.

Aplikacji mobilnej również nie nagrasz przy użyciu AŻ Screen Recorder.

Można próbować dobrą lustrzanką nagrywać monitor - coś jak filmy w jakości „CAM” w dniu premiery z kin co nie wyłapały osób nagrywających.

jest takie urządzenie z chin na HDMI potocznie zwane Grabber (nie jest tanie jeżeli nagrywa na swój dysk, są tanie wersje), służy do zgrywania gier wideo i streamów. Co do czarnego ekranu, producenci Kart Graficznych dogadali się dostawcami TV i nie da się już nagrywać

No jest, tylko czy ten grabber nie wychwyci również czarnego obrazu? Może niem bo sygnał video „przechodzi” przez grabber i idzie do monitora, nie?

@krystian3w no, jakość CAM. Pamiętam, pobierało się kiedyś z Aresa, torrentów itp. :smiley:

Inaczej mówiąc: jeżeli właściciel domu zamknął drzwi i nie życzy sobie by ktoś wchodził, to spróbuj wejść oknem albo może jakimiś tylnymi drzwiami. Tak wygląda mentalność, niestety, ale wielu osób.

Polsat nie jest właścicielem przestrzeni publicznej z której korzysta. Cześć ludzi nie życzy sobie, aby Polsat korzystał z ich przestrzeni i nadawał sygnały elektromagnetyczne, które przenikają ciało, a jednak to robi. Wiele osób nie życzy sobie aby dyskutowali i nagłaśniali ich sprawy, a to również robi Polsat. Skoro jest w przestrzeni publicznej i wpycha się w nią butami nie pytając o zdanie, to traci prawo do życzenia sobie czy nie. Tak samo jak polityk, celebryta czy inna osoba publiczna.

Jak chce mieć jak w domu, to nich sobie właściciel sam puszcza u siebie programy.

Chyba nie zrozumiałeś, ale i tak szkoda Twojego czasu.

Nie masz racji. W polskim prawie jest coś takiego jak „dozwolony użytek własny”. Dzięki niemu np. masz prawo do wykonania 1 kopii zapasowej programu/utworu na płycie CD/DVD/BD. To samo prawo zezwala równie na nagranie dowolnego programu radiowego czy tv. Prawo zabrania tylko rozpowszechniania takich kopii.

Rzecz dyskusyjna. Co z pobieraniem? To już rozpowszechnianie, nie? Zgrywanie płyt CD kupionych w sklepie muzycznym na USB / telefon? - Brzmi OK :slight_smile:

Mam rację, natomiast mylisz pojęcia. Nie rozmawiamy o kupionej płycie, kasecie i zrobieniu sobie kopii.

Sam to stwierdziłeś.

Czyli wystarczy jakiś starszy lapek ze starszą kartą graficzną (kiedy się jeszcze nie dogadali) i można nagrywać…oj chyba to tak nie działa.
Ostatnio w innym temacie zgrywanie poprzez Chrome nie działało a działało poprzez Firefoxa.
Więc to nie tylko karty (jeśli w ogóle) mają znaczenie jak widać, ale też przeglądarka.

Pobieranie to nie jest rozpowszechnianie, no chyba, że przez torrenty bo wtedy zachodzą obie te czynności jednocześnie. Na własny użytek można pobrać z Internetu dowolną treść audio/video a życzenie Polsatu nie jest tutaj prawem jak twierdzi @przemopk.

Cały szczęście, że mamy takich prawników jak @kramar99, który z pewnością zrobi porządek z bezprawnym działaniem Polsatu.

Chodziło mi o to, że jeśli Polsat chce aby inni nie nagrywali, to niech puszcza sobie w swoim gronie, zamiast zbijać kasę, pompować reklamy itp. W końcu oni jakoś nie płacą odszkodowania za reklamę widzom. Przecież gdyby nie oglądający to złamanego grosza by za reklamę nie dostali. Zatem sprzedają towar jakim jest popularność, oglądalność, czyli cudzy towar. Skoro oni się nie dzielą, to są zwykłymi piratami kradnącymi czyjś zasób. Nikt ich nie zmusza do nadawania.

To ich zgłoś do prokuratura za piractwo.

Lata mi ich piractwo. Ale tak samo lata mi ich chęć do blokowania nagrywania itp. Jak ktoś chce nagrywać, to niech to robi, nie widzę w tym nic złego. Osobiście TV oglądam wyłącznie sporadycznie jak jestem u kogoś kto akurat ma włączony odbiornik, i przypadkowo spojrzę.

W ogóle sama dyskusja jest przecież absurdalna. Tak samo jak twój tekst o tym, że Polsat jest rzekomym właścicielem nadawanych treści, co jest oczywiście nieprawdą. Ma jedynie prawa do ich emisji. Nijak to się ma do właściciela i domu.
To tak, jakby właściciel domu pokazywał wszem i wobec jaki to ma ładnie urządzony dom i potem miał pretensje, że malarz by sobie taki obraz namalował.

1 polubienie

Więc po co się tak produkujesz? Napisałem swoje zdanie i tyle.