Nagrywanie recenzji

Witam. :slight_smile: Jako że mi się trochę nudzi i mam dużo wolnego czasu to chciałam zrobić recenzje swojego tabletu :stuck_out_tongue:

Mam parę pytań może ktoś będzie umiał mi pomóc :slight_smile:

Na co mam zwrócić uwagę przy nagrywaniu tabletu?

Wiem że na :

  • Wygląd tabletu ( Ekran, Porty, Wejścia itp. itd. )

  • Wyposażenie tabletu ( Akcesoria dodawane do tabletu )

  • Funkcjonalność tabletu ( Aplikacje, Filmy, Muzyka, Przeglądanie internetu itp. itd. )

  • Działanie tabletu ( Czyli jak tablet się sprawuje w danej sytuacji )

Czy na coś jeszcze mam zwrócić szczególną uwagę przy nagrywaniu recenzji tabletu?

Chcę zrobić to jak najbardziej profesjonalnie więc wszelkie rady, uwagi i krytyka są dla mnie na wagę złota :slight_smile:

Nie potrzeba wielkiej filozofii aby napisać taką recenzję.

Pisz co uważasz za stosowne.Napisz czy jest stabilny w użytkowaniu.

Czy się zawiesza itd.

Specyfikacja to jedno a działanie w praktyce jest najważniejsze.

Jako przedstawiciel płci pięknej możesz zyskać odsłony kilkoma prostymi trikami, nie chcę nic sugerować…

Ja chcę zrobić coś na wzór tych recenzji http://www.youtube.com/user/Tabletowo/videos

Zacznij robić, wrzuć później np. jako blog na dobreprogramy.pl a życie i komentarze zweryfikują.

By nie powtarzać ciągle tego samego.

Zrób tak że by nikt nie umiał się skupić o czym mówisz :smiley: , a tak poważnie pisz/nagraj to co uważasz według ciebie za najważniejsze http://dragonn.jogger.pl/2013/02/07/asu … irecenzja/ wiadomo że każda recenzja jest mnie lub bardzie subiektywna, ale to nie przeszkadza, fajnie jest podkreślić swój punkt widzenia.

Musisz zadbać o to żeby było dobrze widać to co nagrywasz i żeby bardzo dobrze było słychać to co będzie mówione. Czyli dobrze mieć kamerę FullHD lub aparat fotograficzny zdolny kręcić w takiej rozdzielczości. Z dobrym mikrofonem stereo albo najlepiej całkiem zewnętrzny mikrofon z tego względu, że jeśli będziesz siedzieć za kamerą i filmować tablet to mikrofon wewnętrzny wychwyci wszystko (szczekanie psa, ruch uliczny za oknem) oprócz Twojego głosu. Drugą sprawą jest dostosowanie oświetlenia. Inaczej oświetlisz samo urządzenie z włączonym ekranem, a inaczej jeśli będziesz chciała pokazać jak zachowa się pod światło. Jeśli będziesz filmować siebie tj twarz i sylwetkę, to najlepiej posłużyć się lampą (lampami) z softboxem lub robić to przy oknie w dzień, przesłoniętym białą roletą dobrze przepuszczającą światło. Kamera oczywiście ze światłem lub pod kątem a nie pod światło. Filmy udostępniaj w minimum w 720p Tło najlepiej jak najbardziej neutralne, znacznie lepsza będzie biała ściana lub obszerny salon w tle niż jakaś meblościanka za plecami czy zabałaganiony regał.

A czy ktoś powiedział że będę cokolwiek mówić? 8)

Będe pokazywać i dodam napisy na filmiku :slight_smile:

Czy ktoś mi może polecić fajny i łatwy w obsłudze darmowy program do edycji filmików?

Możesz zrobić tak jak mówisz ale nie będzie to tak ciekawe w odbiorze jak żywa narracja i na pewno nie będzie wyglądało profesjonalnie. Najprostszy jest Windows Mowie Maker, wystarczy do uproszczonego montażu.

Szukam czegoś bardziej rozbudowanego ale łatwego w obsłudze. :wink:

Może spodoba Ci się http://www.youtube.com/watch?v=T0oBemPC6Eg? Ludzie używają tego do nagrywania tutoriali z pulpitu ale program ma też opcje montażowe. Pogram ma wiele opcji dodawania opisów (chmurek strzałek, odnośników) do filmu. Jeśli się wstydzisz czy nie jesteś pewna tego nagrywania zrób kilka recenzji pisanych na przykład na blogu. Taka prezentacja w formie filmu z napisami mogła by być dodatkiem do tekstu ale nie zastąpi opisu czy narracji.

Mam brzydki głos…

No chyba że są jakieś programy do zmiany głosu? Np. Ivona?

Radosław Liszewski też ma brzydki głos, a śpiewa. I zarabia na tym kupę pieniędzy :slight_smile: Podstawa to dobry mikrofon i jeśli recenzja będzie miała dobrze przygotowaną treść to będzie dobrze. Wszelkie Ivony odradzam dobry mikrofon wystarczy do uzyskania zadowalających efektów.

Weź też pod uwagę, że napisy odwracają uwagę od samego obrazu.