Nagrywanie sekcyjne orkiestry

Witam. Jestem członkiem niedużej orkiestry (ok 15 instrumentalistów), postanowiliśmy się nagrać. Jako że ja jestem chyba najbardziej w temacie nagrywania i wgl pod względem informatycznym, dlatego wyznaczono mnie do tego zadania. Teraz tylko kwestia sprzętu i oprogramowania. Mikrofon, lub mikrofony to nie problem, bo orkiestra jest przy domu kultury, więc nie będzie raczej problemu z pożyczeniem kilku mikrofonów i jakiegoś miksera. Do dyspozycji mam laptopa (tzn. jeszcze nie mam, ale planuję zakupić za ok. 3000, raczej sprosta zadaniu?!). Zostaje tylko wybór karty dźwiękowej (USB) i oprogramowania. Tylko karta nie może być za droga, myślę do 200, ale jeśli coś znajdzie się tańszego, o dobrej jakości to bardzo fajnie. I do tego jakiś program, darmowy lub niedrogi, w którym będzie można nagrywać jedną sekcję, jednocześnie odsłuchując drugą (np. sekcja saksofonów altowych gra swój głos, słuchając przy tym przez słychawki/głośniki perkusji).

Z góry dziękuję, jeśli są jakieś dodatkowe pytania, proszę pisać :slight_smile:

Witam. Myśle, ze najłatwiej bylo by nagrac kazda z sekcji orkiestry osobno. I tak potem na etapie mixu/masteringu sie to ładnie skleci ze sobą. Music poczytac przedewszystkim jak rozmieszczone są instrumenty i jak akustycznie rozchodzą sie fale po pomiesczeniu. Potem odpowiednie rozmieszczenie mikrofonów wedle intrumentów. Nagraj kazdą z sekcji instrumentalnych na osobną scieżkę, oczywiscie w formacie bezstratnym. Potem wszystko obrobić i zmixowac w jakims DAWIE. Polecam Adobe Audition. Karta dzwiekowa? Hmm tutaj przydalby sie profesjonalny interface za jakies 1000zl no ale moze nie oplaca sie wydawac tyle pieniedzy na ten jeden raz. Zalezy do jakiego celu potrzebujesz nagranie :slight_smile:

Pozdrawiam