Nagrywanie swego głosu przy użyciu płyt CD

Prosze o pomoc. Moj system operacyjny komputera to Windows 5.1 Komplilacja xpsp. Nie moge nagrac swojego glosu kiedy korzystam z programow do nauki angielskiego na plytach CD. Poszlam do panelu sterowania i tam regulacja nagrywania jest wlaczona i na najwyzszym poziomie, wszedzie ,wycisz’’ jest wylaczone. Nie wiem co jest nie tak.

Dziekuje za pomoc,

Saneta

Posiadasz mikrofon?

Po pierwsze proszę sprawdzić, czy na pewno mikrofon jest podłączony do odpowiedniej wtyczki przy karcie dźwiękowej (z reguły jest oznaczone kolorem różowym). Następnie proponuje uruchomić rejestrator dźwięku (Start>Wszystkie programy>Akcesoria>Rozrywka) i sprawdzić, czy w nim dźwięk się nagrywa, bo być może to że nie nagrywa w programie jest winą źle skonfigurowanego programu.

pozdrawiam

mkulik

Drogi mkulik!

mikrofon mam, rozowa wtyczka, i np. nagrywam swoj glos bez problemu na skypie czy na stronach internetowych, a W programach do angielskiego nie moge…

dziekuje,

saneta

Dodane 23.10.2010 (So) 17:43

Kiedy idę do panelu sterowania -> dzwięki-> audio-> nagrywanie dzwięku/regulacja nagrywania to nie mam tam podświetlonej glosności CD, by poruszyć suwakiem i przesunać nad chciany poziom, moze w tym tkwi problem? co zrobić by była podświetlona?

dziekuję.

Suwak do odtwarzania CD nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ za głośność (czy też czułość) mikrofonu odpowiada suwak “nagrywanie”, a skoro mikrofon działa bez problemu w programach typu Skype itd. to znaczy, że trzeba coś poprawić w konfiguracji samego programu do nauki angielskiego.

pozdrawiam

mkulik

Drogi mkulik?

Jak coć poprawić w konfiguracji programu do angielskiego, jak zostal zainstalowany? jak sie do tego zabrać?

wielkie dzięki. chcę dodać że w nagruwaniu dżwięku nie mam podświetlonej/aktywnej nie tylko głośności CD, ale i głośności mikrofonu i głośności wejścia - i może w tym jestem problem. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak je uaktywnić?

dziękuję,

saneta.

Dodane 25.10.2010 (Pn) 17:37

Chcę zauważyć ze problem z nagrywaniem mam przy uzyciu dwóch różnych programów do nauki angielskiego, więc problem może tkwić nie w konfiguracji programu tylko coś z komputerem nie tak…

Dodane 25.10.2010 (Pn) 20:03

juz jest wszystko ok, dziekuje wszystkim za pomoc.