Nagrywanie swego głosu przy użyciu płyt CD


(Anetastanczak) #1

Prosze o pomoc. Moj system operacyjny komputera to Windows 5.1 Komplilacja xpsp. Nie moge nagrac swojego glosu kiedy korzystam z programow do nauki angielskiego na plytach CD. Poszlam do panelu sterowania i tam regulacja nagrywania jest wlaczona i na najwyzszym poziomie, wszedzie ,,wycisz'' jest wylaczone. Nie wiem co jest nie tak.

Dziekuje za pomoc,

Saneta


(Qba Lukaszczyk) #2

Posiadasz mikrofon?


(Michal Kulik) #3

Po pierwsze proszę sprawdzić, czy na pewno mikrofon jest podłączony do odpowiedniej wtyczki przy karcie dźwiękowej (z reguły jest oznaczone kolorem różowym). Następnie proponuje uruchomić rejestrator dźwięku (Start>Wszystkie programy>Akcesoria>Rozrywka) i sprawdzić, czy w nim dźwięk się nagrywa, bo być może to że nie nagrywa w programie jest winą źle skonfigurowanego programu.

pozdrawiam

mkulik


(Anetastanczak) #4

Drogi mkulik!

mikrofon mam, rozowa wtyczka, i np. nagrywam swoj glos bez problemu na skypie czy na stronach internetowych, a W programach do angielskiego nie moge...

dziekuje,

saneta

-- Dodane 23.10.2010 (So) 17:43 --

Kiedy idę do panelu sterowania -> dzwięki-> audio-> nagrywanie dzwięku/regulacja nagrywania to nie mam tam podświetlonej glosności CD, by poruszyć suwakiem i przesunać nad chciany poziom, moze w tym tkwi problem? co zrobić by była podświetlona?

dziekuję.


(Michal Kulik) #5

Suwak do odtwarzania CD nie ma tu nic do rzeczy, ponieważ za głośność (czy też czułość) mikrofonu odpowiada suwak "nagrywanie", a skoro mikrofon działa bez problemu w programach typu Skype itd. to znaczy, że trzeba coś poprawić w konfiguracji samego programu do nauki angielskiego.

pozdrawiam

mkulik


(Anetastanczak) #6

Drogi mkulik?

Jak coć poprawić w konfiguracji programu do angielskiego, jak zostal zainstalowany? jak sie do tego zabrać?

wielkie dzięki. chcę dodać że w nagruwaniu dżwięku nie mam podświetlonej/aktywnej nie tylko głośności CD, ale i głośności mikrofonu i głośności wejścia - i może w tym jestem problem. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak je uaktywnić?

dziękuję,

saneta.

-- Dodane 25.10.2010 (Pn) 17:37 --

Chcę zauważyć ze problem z nagrywaniem mam przy uzyciu dwóch różnych programów do nauki angielskiego, więc problem może tkwić nie w konfiguracji programu tylko coś z komputerem nie tak...

-- Dodane 25.10.2010 (Pn) 20:03 --

juz jest wszystko ok, dziekuje wszystkim za pomoc.