Nagrywanie systemu Windows Vista Home Basic

Kupiłam nowy PC z tym programem wgranym do komputera, który już na samym wstępie sypie się(IE przestało działać po dniu pracy)

Niestety Vista Home Basic jest tylko wgrany w komputer z kluczem licencyjnym przylepionym do wieży. Nie mam płyty w razie formatu dysku, reinstalki. Byłam w tej sprawie w sklepie, gdzie powiedziano mi abym sobie nagrałam ten program na płytę, tylko ja nie wiem na jaką i jak to zrobić? Gdzie mam szukać tego sytemu w kompie, etc.

Poradźcie co robić? Szczerze mówiąc jest zła tym zakupem, który stwarza tyle problemów.

Witam,

podobny temat jset tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=190100

Tam jest o notebooku a ja mam PC Mowa jest też o programie do nagrywania którego ja nie mam. Mój to jest chyba Nero.

System musi być chyba na Dysku C, mam tylko jedną partycją(tak jest ustawiony fabrycznie komputer)Nie wiem jak szukać systemu?

Szczerze mówiąc jestem wściekła na siebie za ten zakup!Chodzi mi o oprogramowanie.Lepiej było mi kupić sam komp a Windowsa oddzielnie albo jechać na Linuxie :wink: W końcu i tak muszę zamiast IE używać darmowego Firefoxa!

postaw od nowa system…zadzwoń do producenta pceta po płyte jak jej nie masz…

No przecież napisałam że od razu pobiegłam z reklamacją, że nie ma płyty Windowsa i pan w serwisie znanego sklepu(tego nie dla idiotów :wink: (sic!) ) powiedział mi jasno, że mam sobie sama go nagrać, bo teraz nie dają płyt tylko system jest wgrany w komputer…

Ludzie nie kupujcie takich bubli! szkoda nerwów i kasy dla oszustów!

:evil:

Ragga

Ludzie, zacznijcie czytać ze zrozumieniem .

Masz zadzwonić po płytkę z vistą do producenta kompa, a nie iść do sklepu gdzie go kupiłaś …

w mm nie polecam…ale kumplowi płytke dali…aha to nie zabardzo legalne ,ale ja bym viste pożyczył od kumpla i wpisał swój klucz…system jest wtedy legalny, ale pożycznie płytki nie

a producen płytki nie da??

Słuchajcie jutro zadzwonię do producenta i pójdę ewentualnie po raz drugi z dymem od “tych nie dla idiotów” po płytkę Windowsa z reklamacją a teraz po prostu ryczę :frowning: I tak te bęcwały mi jej nie dadzą. Mam wrażenie że ktoś na tym robi kasę.

producent musi dąć…jak nie to mówie pożycz…

Złączono Posta : 23.10.2007 (Wto) 20:45

do mm nawet nie idź

:roll:

dawno sie tak nie usmiałem.

Jakie bęcwały , każdy producent ma pewne zasady, jeden dołacza system recowery na płycie, inny nie.

Nie ma napisane, że ma taki eobowiazki.

Rany .

Dzwonisz do producenta i wysyła ci płytke, nie bądź już taka zniecierpliwiona :slight_smile:

Wszystko będzie dobrze.

Proszę co pisze producent na swojej stronie, cyt :

Zainstaluj ponownie system operacyjny

Jeżeli podejrzewasz, że twój problem dotyczy oprogramowania warto spróbować przywrócić pierwotną (fabryczną) zawartość dysku twardego Twojego komputera. Potrzebujesz do tego instalacyjnego dysku CD zawierającego system operacyjny. Jeżeli twój komputer był dostarczony z zainstalowanym systemem Windows, to dostałeś go w komplecie. Uruchom ten dysk i postępuj zgodnie ze wskazówkami. Potrzebne ewentualnie sterowniki znajdziesz w sekcji “Pliki do pobrania” niniejszego dokumentu. W razie problemów możesz zwrócić się do naszego Działu Pomocy Technicznej.

Czyli PŁYTA powinna BYĆ przy kompie! !!

Teraz juz oprocz IE siadla mi klawiatura chociaz mam Nortona. Co sie dzieje?

więc prawdopodobnie masz ukrytą partycje z systemem…poszukaj jej…ale i tak producent musi ci płytke dać na życzenie

ps. a tak z ciekawości jaki komp kupiłaś??

Kupilam PC zestaw Philipsa firmy PCF PC Factory.

Sluchajcie cos zlego sie dzieje. Chyba mam pop rostu wirusa ?

Moge tylko IE otworzyc jako administrator a jako uzytkownik juz nie. Teraz dolaczyl do tego problem pisania : nie moge uzywac znakow polskich. Co jest grane? Ratujcie mnie bo jestem juz wykonczona tym nowym kompem :frowning:

Przeskanuj kontrolnie kompa EWIDO

Nie będzie gryzł się z nortonem? Kiedyś sobie zablokowałam w podobny sposób kompa :slight_smile: Ojeja moja klawiatura działa ? ! Kurde coś jest nie tak. Chyba mam wirka :frowning: Niestety IE mogę tylko właczyć jako administrator i pełno tam guzików do tej drukarki nieszczęsnej przez której instalowanie IE mi padło :frowning:

Podam też komunikat przy odpalaniu IE jako administrator :

Daję Ci komunikaty przy odpalaniu IE jako administrator:

Niezidentyfikowany program chce uzyskać dostęp do tego komputera.

iexplore.exe

Niezidentyfikowany wydawca

Śmiało możesz skanować, bez obawy że “zgryzie” się z Nortonem.

Hip hip hura :mrgreen: mam IE !!

Ale dzięki! Przeskanuję tym programem bo pewnie mam jakiś spy na kompie skoro taaaka jazda z nim była.

taki komunikat jest narmalny np. przy insalacjach…ale przy ie7…dziwne…chyba masz wira

Chyba mam virka :frowning: bo teraz włączyłam kompa i Nortona nie mogę włączyć!

Co robić? Nic nie ochrania mi PC! Czy mogę odinstalować Nortona(wiem ze z tym mogą być problemy) Jaki jest program do odinstalowania Nortona?