Nagrywanie TV

Cześć
Poszukuję programu\ustawień w celu nagrywania programów TV z VECTRA Online. Zwykłe nagrywanie pulpitu nic nie daje (mam i użytkuję Debut Video Capture Software) gdyż nagrywany obszar jest czarny. Od razu mówię że nie jest to późniejszej publikacji na innych portalach lecz mając małe bliźniaki chciał bym obejrzeć sobie w późniejszym konkretny program, film. Wiem że można dokupić dekoder z nagrywarką ale dla sporadycznego nagrywania nie opłaca mi się.
Proszę o pomoc :slight_smile:

Obs nie daje rady?

Sterowniki od grafiki tez mogą mieć opcję nagrywania.

DRM :slight_smile:
To jest zablokowane raczej na poziomie systemu/sterowników.
Linux pewnie ma takie zabezpieczenia w nosie :smiley:

Możesz ewentualnie dokupić grabber wideo (taki fizyczny, a nie program) i przechwytywać sygnał między komputerem a monitorem :wink:

Tak jak pisałem na te kilka razy kiedy będę z tego korzystał gra nie warta zakupu :pensive:

Nie odpowiedziałeś czy OBS też zwraca czarny ekran:

Właśnie sprawdziłem i dalej jest czerń ale jest dziwne bo przechwytywanie okna ogólnie działa lecz ekranu nie działa.

Nagrywaj telefonem z ekranu.

Aby nagrać na kompie materiał TV zabezpieczony przez HDCP musisz mieć takie urządzenie:

Oficjalnie jest to tylko rodzielacz sygnału HDMI, nieoficjalnie zdejmuje zabezpieczenie HDCP i umożliwia zapis zabezpieczonego sygnału TV.

1 polubienie

Używałeś/używasz?

Tak. Używam starszą wersję (tylko fullHD bez 4K) z dekoderem TOYA. Obraz przechwytuje i zapisuje karta AverMedia ale może być też drugi zwykły dekoder z dyskiem/pendrivem.