Nagrywanie wielosesyjne CD w Vista

Witam kolegów na forum. Potrzebowałbym pomocy w sprawie jak w temacie. W zasadzie umiem nagrac CD jednorazowo, przeczytałem tez uwagi z Pomocy. To jednak za mało aby umiec wybrać najkorzystniejszą metodę dogrywania kolejnych plików. Od razu nie wiem jak po włożeniu CD RW częściowo nagrana płyta RAZ tylko obejrzec pliki a DRUGI RAZ raz jak potrzeba dograć następne.

zainstaluj Ashampoo Burning Studio 6.5, do pobrania za free z vortalu i za pomocą niego nagrywaj płyty a gdy będziesz chciał uaktualnić płyte to z menu wybierasz “uaktualnij płyte”. Prosto i wygodnie.

Dziękuje “zomo” za podpowiedź. Zapisuje sobie AB jako ewentualnie. Może jednak ktos mi podpowie jak to robić w systemie lub wskaże witryne z pomocą. Książek na razie na ten temat nie ma. W Pomocy Vista słowo nagranie multisesyjne nie występuje. Zapewne ktoś praktykuje i wie jak to robić najlepiej.

Mam dokładnie ten sam problem i to od początku użytkownia Visty. W pomocy wydaje się być opisane to bardzo prosto, zresztą nagrywanie to rzecz prosta ale w Viście przynajmniej u mnie nie za bardzo. W pomocy pisze, że po nagraniu można zamknąć sesję ręcznie po kliknięciu PPM na ikonę napędu powinna pojawić się opcja w menu “zamknij sesję” - u mnie nie ma takiej opcji, pisze również, że Vista ma ustawione domyślnie automatyczne zamykanie sesji po nagraniu i otwarciu napędu, lecz później na tej samej płycie nic już nie mogę dograć, gdyż system chce znowu formatować płytę. Dodam, że używam głównie płyt Verbatim i TDK. Próbując nagrać w programie zawartym w systemie zmarnowałam kilkanaście płyt, ponieważ niektórych z nich nie mogłam później nawet sformatować (nie dochodziło do końca) a niektóre się w ogóle nie uruchamiały z tym, co było już nagrane. Niestety do tej pory nie poradziłam sobie z tym problemem dlatego zainstalowałam Nero. Działa świetnie. Z natury jestem uparta i również chciałabym wiedzieć, jak nagrać płytę wielosesyjną w systemowym programie, skoro jest to powinien działać, dlatego przyłączam się do Yana, jeżeli ktoś wie to proszę o dokładne wyjaśnienie. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Dobry wieczór sobewa. No właśnie, właśnie. Tez kilka CD/DVD RW zmarnowałem sprawdzając mętne /a nawet błędne/zalecenia z ksiazki. Vista domyślnie nagrywa multisesyjnie /bo domyślnie jest zaznaczona opcja formatowania “Aktywny system plików”. Ale jak potem NAJLEPIEJ dogrywac kolejne dane, nie wiadomo. Każą przeciagać pliki a można tylko foldery. Pozdrawiam. Yan

Może doprecyzuję. Mamy nagrane część dysku CD-R w formacie Aktywny system plików. Teraz potrzeba dograć dalsze pliki. Wkładamy to CD do nagrywarki i wyświetla się automatycznie folder z nagranymi wcześniej plikami. Jak dograć dalsze?

Jeśli dogrywasz pojedynczy plik kiknij na niego prawym myszy i daj "Wyślij do " stacji DVD/CD .

Dogrywanie wielu plików : wciskasz “CTRL” zaznaczasz pliki , foldery , kikasz myszą na jeden z zaznaczonych plików i wyślij do nagrywarki .

do mysz. …albo po zaznaczeniu pliku- Nagraj z paska narzedziowego? Tez tak myslałem, ale skoro masz to wypróbowane…OK. Przy pierwszej potrzebie takiego dogrania, zastosuję. Dziękuje. Yan

Może dodam. Z “Pomocy” Microsoftu wynika jakoby dodawać można było tylko przeciaganiem. Stąd te niepewności.