Nagrywanie z radia w Winampie legalne?

Ostatnio ściągłem sobie plugin do Winampa aby móc nagrywać muzę lecącą z radia.Czy takie nagrywanie jest legalne?

Złączono Posty : 24.01.2007 (Sro) 17:40

no legalne czy nie legalne dowiem się ?

według mnie to nie jest legalne no cóż zakazy są po to żeby je łamać 8)

a czemu miałoby to być nielegalne ? a jak sobie nagram film z tvnu na kasetę, to też złamię prawo ? a co z nagrywaniem radia ? itp.

inna sprawa jest już z rozpowszechnianiem :wink:

nie no chodzi mi tylko czy na swój użytek jak to nagram to nic sie nie stanie ze posiadam najnowsze przeboje ale widze ze nie wiec nagrywamy pozdro i dzięki

nic. :wink:

zamykajcie ten temat :stuck_out_tongue:

Tak jest to nielegalne, ponieważ niekupiłeś tych najnowszych przeboji tylko poprostu spiraciłeś nagrywajac i zachowujac nielegalna kopie u siebie na dysku… radio niedało Ci pozwolenia na używanie tego nawet dla własnych potrzeb…

Ponieważ?

Witam

Ja się z tym nie zgodzę. A po co w kartach TV jest opcja nagrywania? Na pewno nie po to, żeby tego nie używać.

Pozdrawiam

Bzdury pleciesz,idac takim rozumowaniem to Radia z Samochodów tez powinni powywalac wszyscy bo słuchanie jest nie legalne=nie mamy płyt orginalnych

No a jak wytłumaczysz fakt że są montowane w tunerach SAT dyski twarde ? Przeciesz właśnie są po to żebyś mógł sobie zgrać program/film i obejrzeć go w późniejszym terminie jeśli teraz akurat nie możesz.

z tego co widze to chyba nie jest to nie legalne :smiley:

bo nie mam kasy :smiley:

a nagrywanie to piractwo???

o bosze to w radiu piratami się poslugują?

zgode sam sobie nadałem teraz i odrazu Ci AZPR napisze ze jeżeli chyba mam to na dysku i nikomu nie udostepniam to raczej nic chyba nie spiracam co

O bosze (sic!), w radiu płacą słono za tantiemy.

To po co są przegrywarki płyt? Po to, żeby obie przegrać grę, film, płytę z muzyką, program od kolegi, jak nie możesz zagrać u niego… :x

Nie łącz ze sobą tych dwóch rzeczy, bo to zupełnie dwie odrębne sprawy. Możliwość zgrywania materiału TV na dysk twardy przy pomocy odpowiedniego urządzenia to PVR i jest to jak najbardziej legalne. System PVR jest stosowany w droższych modelach tunerów sat. telewizji “n”.

A nagrywarki są po to żebyś np. mógł nagrać film z wesela, lub wakacji, żebyś miał na czym przechować kolekcje zdjęć lub prace magisterską.

Bo n udziela licencji na nagrywanie, a radio może ci udzielić takowej lub nie.

no i co mam też dekoder N i nagrywam co chcę tu sie nie bede pytał czy legalne czy nie bo jak mi facet w salonie powiedział ze mozna nagrywać wszystko i tv reklamy ze mozna nagrywać ulubiony kanał to nie ma o czym gadać ja sie pytam o to radio i mieszacie a ja zrobie tak zeby sie nie zmieszać nie bede nagrywał z tego radia bede mial spokój

to ja dokończę wątek, linkując pirackie faq :wink:

(2 i 3 nagłówek )