Nagrywanie z tunera radiowego

Witam

Co możecie polecić do nagrywania audycji radiowych z tunera radiowego* ?

Głównie planuję nagrywać długie audycje muzyczne, a potem wycinać z nich interesujące mnie kawałki.

Znalazłem dwa polskie programy, ale od dawna nie są już wspierane, więc z nich zrezygnowałem.

* - nie mylić z radiem internetowym. Bardzo proszę nie dawać mi propozycji bym jednak zdecydował się na radio z Internetu.

Spróbuj np. programu Audacity. W źródle nagrywania ustawisz np. Line IN (jeśli oczywiście w ten sposób podłączasz tuner radiowy). Można tam też wybrać Mieszanie wyjścia wave (wtedy jednak nagrywane będą również wszystkie powiadomienia i dźwięki systemowe). Jeśli w ustawieniach dźwięku brakuje dodatkowych opcji - zainstaluj firmowe sterowniki do karty dźwiękowej.

http://ihelp.ovh.org/file/art_multi/ucz … city01.pdf Może ci się przydać przy korzystaniu z Audacity. Z ciekawości zapytam-zdradzisz jakie rozgłośnie cię interesują?. Pozdrawiam.

http://www.dobreprogramy.pl/mp3DirectCu … 22334.html

Wszystkim dzięki !

@marcin’82

Z podłączeniem fizycznym nie ma problemu – sprawdziłem rejestratorem systemowym (można w nim nagrać jedynie 60 sek.)

@xyzzyx

Dzięki za opis programu. Domyślam się, że w nim można nagrywać jedynie w wav, w ostateczności można to zaakceptować, jeśli nie będzie miał potem trudności z czytaniem dużych plików. Choć przyznam, że w cichości ducha liczyłem na jakąś wtyczkę to WMP, tak by można było zgrywać muzykę nie tylko z płyt CD, ale i z karty dźwiękowej. Ma on możliwość nagrywania w formacie wma ze zmienną prędkością transmisji bitów – gdy ustawi się na 240-355 kb/s to jakość dźwięku jest bardzo dobra, a wielkość pliku znacząco mniejsza niż przy wav-ie. No i nie trzeba później już konwertować nagranego materiału co znacznie oszczędza czas. Gdybyście nawet za rok natknęli się na taką informację, to proszę wyślijcie mi to na PW (ewentualnie inny program, który ma taką możliwość).

Bardziej intersują mnie konkretne programy niż rozgłośnie. W PIII PR słucham mini-maxu redaktora Adamczyka (niedziela 21-24-ta) i nocnego manniaka Manna. W PR Wrocław jest dwóch redaktorów, którzy sporo nadają tego typu muzyki, ale trzeba mieszkać na Dolnym Śląsku by ich odbierać. Niestety nie wiem gdzie znajduje się lokalizacja: SJZ :+)

@hevet

Wiem, że można w nim nagrywać jedynie w mp3, wiesz może jaki maksymalny transfer (kb/s) można ustawić?

-Jastrzębie Zdrój. Ja osobiście słucham przeróżnych rozgłośni za pomocą WinAmpa a nagrywam używając http://www.programs.pl/program,541,Streamripper.html . Tu http://www.google.pl/url?sa=t&source=we … dg&cad=rja szukasz stacji których chcesz słuchać, kopiujesz adres URL danej stacji, w WinAmpie tworzysz swoją listę stacji radiowych i wybrane stacje dopisujesz do tej listy. Niektóre stacje nadają w formacie AAC+(zaletą jest lepsza jakość) wtedy robisz konwersję http://www.dobreprogramy.pl/FormatFacto … 13295.html Wycinać wybrane fragmenty możesz przy pomocy http://www.download.net.pl/5556/Mp3-Knife/ lub http://www.programosy.pl/program,mp3directcut.html Tylko że ja się rozpisuję a ty napisałeś

. Ja w każdym razie w ten sposób słucham i trójkę i wiele rozgłośni (również z Dolnego Śląska-Muzyczne Radio JG, Radio Sudety, ) a tu URL dla Radio Wrocław http://wroclaw.radio.pionier.net.pl:800 … aw.ogg.m3u Pozdrawiam. W tej chwili wpisałem sobie(i słucham) Radio Wrocław. Nadają w OGG, a więc jakość jest bardzo dobra.

W takim razie polecam Ci audycje:

Mocne Granie Jerzy Węgrzyn – pon. i śr. 20-23-cia i 19-23-cia.

Mocne Granie A. Młyński – czw. 20-23-cia

Innych autorów też możesz sprawdzić, zazwyczaj zaczynają o 20-tej - dokładny program jest na stronie radia.

P.S. Z dużymi oporami zdecydowałem się na zainstalowanie Nero 7.0. Teraz będę się katował w rozgryzaniu tego programu, gdyż cała pomoc jest w angielskim. Na razie odkryłem jak nagrywać w wav. Czeka mnie jeszcze wycinanie i konwertowanie :+)

Dolny Śląsk pozdrawia Górny Śląsk