Nagrywanie z tv do PC

Witam , czy jest możliwość nagrywania obrazu i dźwięku z telewizora posiadający technologie HD Ready ?.Posiadam laptopa HP6500 który wykorzystuje technologie WXGA.System operacyjny który mam zainstalowany to WINDOWS XP PRO SP2.Mam też kabel hdmi i w laptopie jest wejście takie jak i w telewizorze.Wystarczą mi kable czy musiałbym niestety pokusić się o wideo przegrywające na płyty CD bądź o Tuner TV?

dobreprogramy96 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

HD Ready określa tylko minimalne kryteria, które musi spełnić telewizor, żeby był w stanie wyświetlać sygnały wizji w standardzie HDTV. Żeby zgrać dźwięk i obraz musisz mieć odpowiednie wyjścia w TV i odpowiednie wejścia w laptopie. Sprawdź w instrukcji urządzeń jakieś masz wejścia/wyjścia i będziesz wiedział czego ci ewentualnie brakuje.

Zinstrukcji nic nie wywnioskowałem ale tak się zastanawiam czy możliwe byłoby nagrywanie przez następujące kable:

S-Video

DVI

PC

?

pc do wejście

dvi to samo

s-video może ale w kompie musi być vivo

S-Video to nazwa wyjścia Video a nie wejścia , więc tylko We/Wy VIVO

sory pomyliłem się

A Jeżeli posiadam wejście S-Video w laptopie i w telewizorze to rozumiem że jest szansa na nagrywanie ?.Bo ja mam laptop hp6500 i nie jestem pewien czy on takie gniazdo posiada

Nie ma żadnej szansy,żeby wyjście S-Video w tej karcie graficznej działało jako wejście.

PS. Nie posiadasz wejścia S-Video tylko wyjście a tak w ogóle to gniazdo S-Video :wink: