Nagrywanie zakończone niepowodzeniem - przy każdej próbie

Witam, od dłuższego już czasu mam problem z nagrywarką. Prawie za każdym razem kiedy próbuję nagrywać jakąś płytę po kilku (kilkunastu) sekundach wyskakuje komunikat “Nagrywanie zakończone niepowodzeniem”, płyta staje się bezużyteczna, a ja nie mogę nagrać danych. Czasem udaje się nagrać, ale są to sporadyczne przypadki. Od razu mówię, że jest to niezależne od programu. Próbowałem NTI CD&DVD Maker (dołączony przez producenta), Ashampoo Burning Studio, CD Burner XP, Burnaware, różne wersje Nero, i jeszcze kilka których już nie pamiętam. Błąd jest też niezależny od płyty: nieważne, czy jest to CD, DVD, nieważne jakiego producenta płyta.

Komputer to notebook Acer Aspire 5710G-16, system - Vista, napęd - Pioneer DVR-K17RS

Co może być nie tak? Czy to wina samej nagrywarki, czy coś w systemie mam nagrzebane?

Ja miałem takie przypadek jak kupiłem kiedyś płytę No Name. Jeśli możesz stestuj inną markę płyt.

Pisałem już, że jest to niezależne od producenta płyty. Nieważne czy jest to Verbatim, Sony, TDK, czy jakieś nie wiadomo co. Zawsze jest ten sam problem

Przeczyść nagrywarkę od środka, pewnie jej lasery będą zabrudzone. Albo nagrywarka zakończyła swój żywot. Nagrywarki dvd z reguły działają max 2-3 lata (mówię o obecnych, w których niestety stawia się na ilość a nie jakość a co za tym idzie-plastikowe soczewki, które z czasem się zużywają i nie przepuszczają prawidłowo światła lasera.Kiedyś nagrywarki miały szklane soczewki, ale były za to drogie.Teraz jedynie bardzo drogie nagrywarki np. Plextora mają szklane soczewki, ewentualnie nagrywarki Blue-Ray and HD DVD)

Czyszczenia już też próbowałem. przedmuchałem napęd i nic. Czyli pozostaje mi kupić nową, tak?

Jeśli to jedyne wyjście to jaką mi polecicie do tego notebooka?

Stój! Ja miałem tak przed formatem! Po formacie pomogło! Spróbuj!

Spróbuj jeszcze przeczyścić soczewki laserów specjalnym preparatem do tego przeznaczonym, gdyż samo przedmuchanie nie załatwia sprawy. W serwisach używają pewnego rodzaju alkoholu lecz zapomniałem jak się on nazywa. Możesz oddać nagrywarkę do czyszczenia do serwisu, ja zapłaciłem za tę usługę 20 zł. Niestety skutek był taki, że nagrywarka poprawnie zaczęła nagrywać płyty CD, lecz jeśli chodzi o DVD to nagrała tylko 1 po czym okazało się że laser odpowiedzialny za nagrywanie płyt dvd padł na dobre. Czyszczenie nie zawsze pomaga, może nawet pogorszyć sytuację lecz warto spróbować, bo możesz dzięki temu zaoszczędzić pieniądze. Jak to nie pomoże wtedy kup nową nagrywarkę.

Polecam LG lub Plextor

@Punisher1948 Jeśli tak jak mówisz soczewka jest plastikowa to po wyczyszczeniu alkoholem zmatowi się i będzie całkiem ■■■■.

@Marcin1147 Format?? Jeśli coś jest nie tak w systemie to na pewno da się to rozwiązać inaczej. format to dopiero ostateczność.

Tak jak mówiłem nie pamiętam dokładnie czym czyszczą w serwisach, prawdopodobnie jest to do tego specjalnie przygotowany rodzaj alkoholu lub czegoś innego, alkohol to nie tylko spirytus itp.