Nagrywanie

Witam!

Mam problem z nagrywaniem plyt … moze nie tyle z nagrywaniem ale z predkoscia… ta sama nagrywarka nagrywa duzo razy szybciej u kolegi niz u mnie? Dloaczego tak siedzieje ? Moze mam wylaczone jakies uslugi w windowsie? Prosze o rade…

jak duza jest ta roznica?? 30sekund czy 5min??

Kilka lat temu też miałem taki przypadek, nagrywarka Teac u mnie nagrywała CD - 700 MB w 6-7 min, prędkoscią 16x, u kolegi(prawie identyczna konfiguracja sprzetowa) nagrywało ponad 25 min :roll:

Zalezy jak nagrywarka jest podłączona taśmami z płytą główna i dyskiem.

Bardzo duza … to jest nawe 15-20min przy plycie DVD.

Złączono Posta : 26.01.2006 (Czw) 15:09

A jak powinna byc podlaczona?

Najlepiej samotnie - HDD bezposrednio taśmą do płyty głównej i tak samo Nagywarka

Moze masz taśme z za mała ilościa kabli! Sprawdz jesli to nie pomoze oddaj nagrywarke do serwisu!

Najlepiej jakby było tak Dysk daj na mastera i daj go samego na jednej tasmie na ostatniej wtyce potem nagrywarkę daj na master tez i tez na końcu 2 tasmy podłącz i powinno być OK.

Jakim progsem nagrywasz moze zmień na inny…???

zobacz czy masz włączone DMA.

DMA jest właczone a dysk mam podłaczony na SATA, nagrywarka jest na jednej tasmie … a program to nero 7.

zworka jak ustawiona???

zworka jest na master

Czyli jak na koncu tasmy podpieta to jest podłaczona dobrze. Możesz podłączyc ją do kiumpla kompa i sprawdzic jak nagrywa.