Nagrywarka CD/DVD na USB 3.0

Cześć,
znajdę jakiś tańszy odpowiednik tej nagrywarki?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/napedy/naped-acer-gp-odd11-001-czarny

Chciałbym wypalić parę płyt ze zdjęciami

Na x-komie są po 79, 89 i 109.

Jeśli nie masz kogoś z nagrywarką to możesz poprosić jakiegoś forumowicza lub np jakiś lokalny sklep komputerowy. Albo punkt foto.
Mogę Ci też pogonić nagrywarkę z laptopa w obudowie na usb, bo mam dwie takie. Koszt tyle co obudowa + przesyłka + na paliwo XD

Przecież wszystkie, które linkujesz są z USB 2.0.

Najtańsze co widziałem na C lub 3.0 to Yaeonku. W zasadzie i tak chodzi o obudowę, bo napędy to tam są laptopowe, i można zmienić.

Może nie ma sensu przepłacać za USB A 3.0 (niby instalacja systemu z USB jest zalecana z powodu szybkości w porównaniu do CD/DVD).

Ja też mam na USB 2.0 od Lite-On. 24x na CD i chyba 16x na DVD.

Hmmm, różnica jednego kebaba, a chociażby zasilanie większe, a do tego zawsze większy zapas przepustowości.

Ja problem nagrywarki DVD rozwiązałem trochę inaczej, o ile masz w szufladzie zalegające napędy CD/DVD. Po prostu za parę groszy kupiłem przejściówkę, którą można podłączyć wszystkie dyski i napędy. Warunek trzeba mieć jakiś napęd z demontażu. a myślę o czymś takim lub temu podobnym: https://www.google.com/shopping/product/11961374586562440122?q=sata/ide+to+usb+3.0+adapter&sca_esv=578762367&hl=pl&biw=1600&bih=795&oq=usb+to+sata/ide&gs_lp=Egtwcm9kdWN0cy1jYyIPdXNiIHRvIHNhdGEvaWRlKgIIAjIGEAAYFhgeMgYQABgWGB4yBhAAGBYYHjIGEAAYFhgeSMFSUO4PWOsycAB4AJABAJgBYqAB2gmqAQIxNrgBAcgBAPgBAcICBRAAGIAEwgIHEAAYExiABMICChAAGA0YgAQY1gXCAgkQABgeGA0Y1gWIBgE&sclient=products-cc&prds=eto:490355547870833661_0,pid:9001213545750685253,rsk:PC_1469325533296754117&sa=X&ved=0ahUKEwiIlqGe86SCAxW8g_0HHfXTCl4Q8gIInwwoAA

Mam stary napęd, ale taki z 2009 to pewnie jest niskiej jakości

To nie ma znaczenia, że stary. Ważne żeby był sprawny. Ja za każdym razem jak modyfikowałem(kupowałem nowy) komputer to zawsze zostały jakieś flaki. Nagrywarka, HDD i parę innych. Nagrywarkę wykorzystuję w laptopie, który nie ma napędu DVD, a dysk służy mi za dodatkową pamięć na kopie bezpieczeństwa. A wszystko podłączam takim właśnie kabelkiem. Istotne aby był kompatybilny z napędem i HDD. Ja kupiłem coś takiego czym mogę łączyć zarówno stare dyski na ATA, jak i nowsze na SATA.

link

USB C jedyne co daje, to „wincyj” prądu ale dla transferów nie ma to znaczenia:
Przechwycenie obrazu ekranu_2023-11-02_14-57-16

Ma znaczenie takie, że szybciej ładuje bufor.
A zasilanie akurat jest bardzo istotne, bo w wielu komputerach, zwłaszcza laptopach nagrywarki USB mają problemy z powodu spadku napięcia.

Nie pamiętam co to za nagrywarka, więc nie wiem czy ma dobry laser

Tylko czy można ufać noname?

Moje stare lapki jeszcze z oryginalnym XP nagrywają płyty żyleta.
Nowsze już mają jakieś fochy…
Więc akurat stary napęd może jeszcze bardzo dobrze „brykać”.
Oczywiście podstawa to wyczyszczenie soczewki, tylko bez jakichś cudownych środków, najlepiej najpierw po prostu na sucho patyczkiem z watą, bo to tylko kurz.

Obudowa i tak ma mostek któregoś z popularnych producentów. A napęd też przecież wyprodukował Liteon, albo LG albo Samsung. Tak naprawdę jedyne co dali, to obudowę, logo i ewentualnie firmware zmienili, żeby nazwa była.

Zresztą w tej cenie to się obudowę na USB 3.0 kupuje do napędu. Można tam wsadzić dowolny napęd od laptopa, byle S-ATA było.