Nagrywarką DS8A1P nie nagrywa płyt

Witam, mam problemy z moją laptopową nagrywarką Slimtype DVD A DS8A1P (LiteON). Mianowicie nie chce ona mi wypalać żadnej płyty, próbowałem już płyt różnych producentów (Sony, Verbatim, Philips… itd.). Pogrzebałem trochę na temat firmware’u - moja nagrywarka ma ver. CA14. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnego nowszego firmware’u… ;/ Proszę o pomoc w tejże sprawie, jakieś pomysły? :confused:

Z menedżera urządzeń odinstaluj kanały IDE.

  1. Start -> Uruchom -> devmgmt.msc

  2. IDE ATA/ATAPi controllers -> zaznacz Pomocniczy -> PPM -> Odinstaluj

  3. To samo zrób dla drugiego.

Przeinstaluj ASPI: Download

//Dla Visty: ściągnij tą bibliotekę: http://www.frogaspi.org/download/wnaspi32.dll

I skopiuj plik do lokalizacji C:\Windows\System32

Jakim programem nagrywasz krążki? Jakie komunikaty Ci się pokazują po nie udanym nagrywaniu? Wcześniej nie było tego problemu? Odkąd występuje problem?

SolelyRose*

Dziękuję za poradę :slight_smile: Podążałem za wskazówkami:

1)Device Manager znajduje się obecnie w takim stanie:

http://img32.imageshack.us/img32/2452/d … window.jpg

http://img32.imageshack.us/img32/device … 1/w795.png

2)Przeinstalownie ASPI i wgranie biblioteki nie pomogło, problem nadal się powtarza.

Dodatkowe informacje:

  1. Problem występuje od momentu kupienia laptopa, zarówno na Windows XP jak i Windows 7 Beta

  2. Krążki próbowałem nagrać wieloma programami: Nero 8, Nero 9, Nero Express dołączonym do nagrywarki, Clone CD, Clone DVD, ImgBurn, CDBurnerXP

  3. Co ciekawe: nagrywarka bez problemowo tworzy obrazy płyt, problem występuje jedynie z nagrywaniem

  4. Po próbie nagrania z poziomu Explorera otrzymuję komunikat o następującej treści:

http://img4.imageshack.us/img4/1492/problem1fi.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/problem1 … 1/w549.png

We wszystkich wymienionych wyżej programach komunikat był podobny, coś w stylu “The disc wasn’t burned successfully…” i nic poza tym.

Jak na mój gust to system chyba nie ma tu nic do powiedzenia, podejrzewam że firmware jest wadliwy, tyle że nie znalazłem żadnego nowszego od CA14 (który obecnie mam wgrany), natomiast CX17 nie wgrywałem gdyż nie będzie kompatybilny i może mi wszytko wywalić ;p

Kliknij prawym na każdy z kanałów ATA Channel 0 oraz 1 (Intela nie ruszaj, bo możesz zostać niemile zaskoczony :lol: ) i odinstaluj każdy z nich. Później zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie komputera, zgódź się.

Ten napęd jest dość problematyczny, jeśli masz gwarancję radzę oddać (szczególnie, że to wada fabryczna (jeśli było tak od początku) wcześniej mogłeś to zgłaszać). Nie wgrywaj biosu od innego napędu, gdyż prawdopodobnie firmware “CX” nie będzie prawidłowo funkcjonował na miejscu “CA”, poza tym tracisz gwarancję na napęd przy crossflashu.

Niestety również nie pomogło :confused: Ale bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile: Oddam kompa do serwisu, jest świeżutki więc gwarancję ma :smiley: Muszę się tylko pogodzić z rozstaniem z moim lapem na tydzień może, dwa… jak ja tego nie lubię ;p Dzięki raz jeszcze :slight_smile: