Nagrywarka DVD(ATA)-jaką kupić?

Mam zamiar kupic nagrywarkę, stara nie spisuje się już najlepiej. Proszę o poradę jaka nagrywarka DVD jest obecnie na rynku dobra. Zależy mi na jaokości zapisu płyt i dobrym odczytywaniu płyt. Bardzo często odtwarzam płyty i nagrywam. Fajnie jakby była cicha. Cena 150 zł do 200zł.

Mój kopmuter:

dysk:Seagate 160 GB Barracuda 7200.10

zasilacz: EuroCASE 300X1,ATX12V,300W,TC,PFC

Procesor Intel Celeron D 335 2.80GHz/256K/FSB33 BOX

Płyta głównaASRock P4S61 661FX DDR400 VGA LAN

karta grafiki:Gigabyte ATI Radeon 9550 128 MB 128 b

moduł pamięci DDRAM 256MB 400 MHz SuperElixir

z góry dzięki za podpowiedzi :slight_smile:

Ja bym dowalił jeszcze ze trzy wykrzykniki.

Poczytaj proszę zasady nazywania tematów i popraw tytuł na konkretny.

jak masz max 200 PLN to kup sobie pionka 115d (b. dobry zapis) i jakiś napęd do odczytu (pionek, nie ma najlepszej korekcji odczytu na świecie, chociaż najgorszy też nie jest)

Polecam coś z Pioneer’a Zobacz tutaj

wolałbym kupić tylko jeden napęd,nie chce obciążać mojego nienajnowszego kompa. :slight_smile:

przeglądając fora zwróciłem uwagę, że Pioneer jest dobry, a co myślicie o tym http://www.allegro.pl/item366099509_now … _gw24.html ?

jeśli chodzi o nagrywanie to zdecydowanie polecam pioneera

samsung ma raczej lepszy odczyt niż zapis

No tak, bo napęd obciąża zasilacz w 75% oO

Chłopie zrozumiesz jedna prostą rzecz ?? Najlepszy palnik Pionek, najlepsza korekcja Samsung - nie na odwrót.

no właśnie. chce wybrać złoty środek, bo zależy mi na zapisie ale też na odczycie, bo z obecną nagrywarką miałem wiele kłopotów jesli chodzi o odzczyt i dużo czasu zmarnowałem na te problemy.

jeśli chcesz mieć dobry zapis i dobry odczyt to kup 2 napędy i po sprawie

nie ma jednego idealnego :slight_smile:

Tak to jest jak się używa szmacianej jakości płyt i do tego porysowanych.

musze Cię zmartwić ale używam płyt tylko TDK, Sony, Verbatim i nie rysuej płyt śrubokrętem, a więc Twoja uwaga nie jest trafna :smiley:

tdk to zupełnie przeciętna płyta…

a jaką masz obecną nagrywarkę, na której występowały te problemy z odczytem?

P------sz głupoty a prawda jest taka jak pisałem. Nie znam ani jednej osoby(poza mną :>), która “dba” o płyty, każdy ma usyfione, porysowane, tandetnej jakości itd.

Może mi jeszcze napiszesz, że masz jakiegoś starszego Lite-On’a, hmmm.

moja nagrywarka SONY, ale nie wiem dokładnie jaki model a nie sprawdzę, bo nie ma mnie w domu. ale zdarzało się,że nie czytała płyty lub pokazywała,że nośnik jest pusty a płyta była nagrana. teraz doszły do tego problemy z nagrywaniem, przy zakończaniu nagrywania czasem się blokuje i laser wypala w kółko jedno miejsce. :o

Sony ma niewiele wspólnego z dobrymi napędami optycznymi, coś na poziomie szajsu od LG i obecnych Lite-On’ów.

Wiem i dlatego na pewno nie kupie nagrywarki tej firmy.

Samsungi są głośne i awaryjne trzyma poziom z Lite-On, LG trochę lepsze ale nie lepsze od Pioneer’a i Asusa

to co można polecić jako napęd do odczytu płyt (bez nagrywania, bo tu wiadomo, że pionek)?

a jakie modele Pioneer’a polecasz? bo zdecydyje się chyba na niego

DVR-115/115D lub DVR-112/112D