Nagrywarka dvd czy sam napęd?

Witam, posiadam napęd dvd LG. Chciałam wypalić płytę dvd przez nero - teoretycznie się nagrała, ale po włożeniu była pusta ;|. Dzieje się tak ze wszystkimi płytami dvd, natomiast cd się nagrywają. Komputer załatwiał mi kuzyn, zarzeka się, że mam nagrywarkę dvd. Teraz nie wiem, czy coś mu się pomyliło, czy może nie mam jakiegoś sterownika… Co mam zrobić, żeby jakoś sprawdzić czy mam tą nagrywarkę? :?:

gmalus ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Poszukaj w nero narzędzia InfoTool ( gdzieś w dodatkach) lub przycisku informacje o systemie. Tam będziesz miał wypisane wszystko :stuck_out_tongue:

tak ale będę tam miała napisane czy mam tą nieszczęsną nagrywarkę?? :frowning:

Sprawdź model na paragonie, karcie gwarancyjnej albo we właściwościach napędu w “Moim Komputerze”. Nazwę wrzuć w Goooogle i zobaczysz co Ci wyświetli.

gmalus, będziesz tam miała obsługiwane funkcje odczytu i zapisu. Sprawdź czy zapis DVD-R, DVD+R itd. jest zaptaszkowany. :smiley: Pozdro

Może w programie jest jakis błąd, sprubuj użyć innego programu do nagrywania płyt np tego. Wątpie, ale jest możliwe, że masz uszkodzony laser jesli nagrywa Ci tylko cd a dvd nie, piszę o tym gdyż mam taki sam problem ale moja nagrywarka ma juz 2 latka, a z nową nie powinno tak być, aczkolwiek wszystko jest mozliwe :stuck_out_tongue:

Jeżeli w nero coś nagrywasz to musisz mieć nagrywarke więc przeczycz nią i użyj innego programu

Przeleć ją płytą czyszczącą :stuck_out_tongue: